Częstochowska dalej straszy dziurami – Gazeta Kłobucka
Ostrowy nad Okszą

Częstochowska dalej straszy dziurami

Starosta lustrował osobiście drogę w Ostrowach. Teraz oszacują, ile remont najgorszego odcinka ul. Częstochowskiej mógłby kosztować.
Częstochowska dalej straszy dziurami

NASZE INTERWENCJE. Mieszkańcy skarżą się nam na złą nawierzchnię ulicy, która biegnie z centrum Ostrów w kierunku Nowej Wsi i dalej na Częstochowę. Czy w powiecie, który zarządza tą drogą, myśli się o tym, aby stan jezdni poprawić?

W sprawie dziur na Częstochowskiej w Ostrowach nad Okszą kontaktował się z nami mieszkaniec z tej miejscowości, a wkrótce niezależnie od tego napisała do nas o tym problemie także jedna z mieszkanek wsi.
– Ruszcie temat drogi powiatowej w Ostrowach w kierunku Częstochowy. Ona jest w strasznym stanie. Brakuje też pasów na całym odcinku w kierunku Nowej Wsi – alarmuje nasza czytelniczka.
Kilka lat temu wykonano gruntowną przebudowę drogi między Ostrowami a Nową Wsią w gminie Kłobuck. Rzecz w tym, że przebudowywany odcinek w Ostrowach zakończył się w rejonie mostku na Okszą. A stąd do środka wsi i do skrzyżowania z drogą wojewódzką takiej przebudowy już nie było. I dziś stan nawierzchni jest zły. Sprawdzamy, czy w starostwie się w ogóle tą sprawą interesują.
– Akurat byłem tam kilka dni temu razem z jednym z członków rady powiatu. Rzeczywiście droga składa się jakby z trzech pasów, gdzie część jest odtworzeniem nawierzchni po inwestycji. Stan drogi rzeczywiście nie jest najlepszy. Dlatego zleciliśmy naszemu zarządowi dróg przygotowanie wyceny dotyczącej remontu tej drogi – odpowiada na nasze pytanie starosta Henryk Kiepura.
Tym razem po remoncie miałoby już nie być żadnych odcinków, które pominięto. Docelowo dobra droga byłaby więc od mostku nad Okszą do skrzyżowania w środku wsi. Kiedy?
– No już na pewno nie w tym roku. Ale gdy będziemy dysponować wyceną, możliwe będzie rozważenie planowania tej drogi na rok przyszły – zapowiada wstępnie starosta Kiepura.
Ostatecznie decyzję o przeznaczeniu środków na remont – co jest kluczowe – podejmie z pewnością rada powiatu. Można więc podsumować, że w starostwie interesują się tą kiepską drogą w Ostrowach. Na konkrety wynikające z tego zainteresowania trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ostrowy nad Okszą

1432

Co z dziurami na Częstochowskiej?

Jarosław Jędrysiak23 czerwca 2020
dew

Życzymy kolejnych stu lat!

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2020
policja

Zaatakował policjanta łańcuchem

Jarosław Jędrysiak9 kwietnia 2020
K - Ukradł palety Szukają go (1151) + fot

Ukradł palety w środku nocy

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2019
refdgf

Pochwalili się nowym przedszkolem

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019
jnhm

70-lecie LKS-u Naprzód Ostrowy

Stanisław Wrzesiński3 sierpnia 2018