Jesienna biesiada – Gazeta Kłobucka
Popów

Jesienna biesiada

Gospodyniami biesiad w Popowie są zawsze panie z koła gospodyń. Bawią się w towarzystwie koleżanek z innych kół i wielu zaproszonych gości.
Jesienna biesiada

IMPREZA. W Gminnym Centrum Kultury w Popowie odbyła się jesienna biesiada. Wśród gości – posłowie i samorządowcy z naszego terenu oraz szereg kół gospodyń. Organizacją zajęło się KGW z Popowa

W sali GCK w Popowie było gwarno i dość tłoczno, bo w biesiadzie, którą zainicjowała i przygotowała Teresa Żurawska – głównie z pomocą kierowanego przez siebie tutejszego koła gospodyń i przy wsparciu sponsorów – wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wśród szczególnych gości znaleźli się nie tylko samorządowcy z gminy Popów i z rady i instytucji powiatowych, ale także dwoje dotychczas pełniących mandat i zarazem ponownie wybranych posłów z naszego okręgu częstochowskiego. Podobnie jak w poprzednich biesiadach tu organizowanych licznie pojawiły się też reprezentantki kilku okolicznych kół gospodyń. A niecodziennymi gośćmi byli przedstawiciele wielkopolskiej gminy Grodziec – wraz z wójtem i zwłaszcza z członkami tamtejszego zespołu muzycznego tworzonego przez kilkunastu panów.
Grodziecki Chór Męski – bo tak się wspomniani goście formalnie nazywają – nie tylko przyjechał pobiesiadować, ale i wystąpić oraz przygrywać do tańca. Nazwa „chór” może tu nieco mylić, bo panowie przygotowali repertuar wybitnie biesiadny i czerpiący ze skarbnicy polskiej muzyki rozrywkowej. Poza gośćmi wystąpiły też panie z zespołu śpiewaczego Jutrzenka – zespół ten, zaznaczmy dla niezorientowanych, działa w oparciu o członkinie KGW Popów i jest prowadzony przez Teresę Żurawską, która tym razem tylko wyjątkowo nie wystąpiła razem ze swoimi koleżankami. Potem wystąpiły dwie solistki: piątoklasistka Kornelia Dusza i mająca już zawodowy dorobek muzyczny Anna Matuszczyk. Przy biesiadnej atmosferze coraz chętniej przyłączano się do zabawy, a na parkiecie znalazło się miejsce do tańca. Gwoździem programu rozrywkowego był tutaj szczególny, humorystyczny pokaz mody. Modelki (i modelów!) w zabawnych strojach witano z wrzawą i na wesoło. Potem biesiada i zabawa trwała jeszcze do późnego wieczora.
K - Jesienna biesiada 2


Popowskie biesiady to pomysł Teresy Żurawskiej, która energicznie kieruje m.in. tutejszym kołem gospodyń.

K - Jesienna biesiada 3
Gości podjęto w Gminnym Centrum Kultury w Popowie.

K - Jesienna biesiada 4
Teresa Żurawska jest radną powiatu. Wśród gości nie zabrakło więc osób związanych
z radą powiatu i starostwem.

K - Jesienna biesiada 5
Do Popowa przybyli nawet posłowie. Na zdjęciu – Szymon Giżyński.

K - Jesienna biesiada 6a
Gwoździem programu był humorystyczny pokaz mody.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

popow

Pomoc społeczna zadba o seniorów

Jarosław Jędrysiak26 marca 2020
K - Sołtysi z podwyżką (1899) + fot

Sołtysi z podwyżką

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020
kasa

Wydatki głównie na kanalizację

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2020
pieniadze-640x400

Ile mają radni z Popowa?

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2019
gazyfikacja

Od czego zależy gazyfi kacja gminy Popów?

Jarosław Jędrysiak26 maja 2019
y67u

Urzędowa strona martwa?

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019