Jesienna biesiada – Gazeta Kłobucka
Popów

Jesienna biesiada

Gospodyniami biesiad w Popowie są zawsze panie z koła gospodyń. Bawią się w towarzystwie koleżanek z innych kół i wielu zaproszonych gości.
Jesienna biesiada

IMPREZA. W Gminnym Centrum Kultury w Popowie odbyła się jesienna biesiada. Wśród gości – posłowie i samorządowcy z naszego terenu oraz szereg kół gospodyń. Organizacją zajęło się KGW z Popowa

W sali GCK w Popowie było gwarno i dość tłoczno, bo w biesiadzie, którą zainicjowała i przygotowała Teresa Żurawska – głównie z pomocą kierowanego przez siebie tutejszego koła gospodyń i przy wsparciu sponsorów – wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wśród szczególnych gości znaleźli się nie tylko samorządowcy z gminy Popów i z rady i instytucji powiatowych, ale także dwoje dotychczas pełniących mandat i zarazem ponownie wybranych posłów z naszego okręgu częstochowskiego. Podobnie jak w poprzednich biesiadach tu organizowanych licznie pojawiły się też reprezentantki kilku okolicznych kół gospodyń. A niecodziennymi gośćmi byli przedstawiciele wielkopolskiej gminy Grodziec – wraz z wójtem i zwłaszcza z członkami tamtejszego zespołu muzycznego tworzonego przez kilkunastu panów.
Grodziecki Chór Męski – bo tak się wspomniani goście formalnie nazywają – nie tylko przyjechał pobiesiadować, ale i wystąpić oraz przygrywać do tańca. Nazwa „chór” może tu nieco mylić, bo panowie przygotowali repertuar wybitnie biesiadny i czerpiący ze skarbnicy polskiej muzyki rozrywkowej. Poza gośćmi wystąpiły też panie z zespołu śpiewaczego Jutrzenka – zespół ten, zaznaczmy dla niezorientowanych, działa w oparciu o członkinie KGW Popów i jest prowadzony przez Teresę Żurawską, która tym razem tylko wyjątkowo nie wystąpiła razem ze swoimi koleżankami. Potem wystąpiły dwie solistki: piątoklasistka Kornelia Dusza i mająca już zawodowy dorobek muzyczny Anna Matuszczyk. Przy biesiadnej atmosferze coraz chętniej przyłączano się do zabawy, a na parkiecie znalazło się miejsce do tańca. Gwoździem programu rozrywkowego był tutaj szczególny, humorystyczny pokaz mody. Modelki (i modelów!) w zabawnych strojach witano z wrzawą i na wesoło. Potem biesiada i zabawa trwała jeszcze do późnego wieczora.
K - Jesienna biesiada 2

Popowskie biesiady to pomysł Teresy Żurawskiej, która energicznie kieruje m.in. tutejszym kołem gospodyń.

K - Jesienna biesiada 3
Gości podjęto w Gminnym Centrum Kultury w Popowie.

K - Jesienna biesiada 4
Teresa Żurawska jest radną powiatu. Wśród gości nie zabrakło więc osób związanych
z radą powiatu i starostwem.

K - Jesienna biesiada 5
Do Popowa przybyli nawet posłowie. Na zdjęciu – Szymon Giżyński.

K - Jesienna biesiada 6a
Gwoździem programu był humorystyczny pokaz mody.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

kasa

Wydatki głównie na kanalizację

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2020
pieniadze-640x400

Ile mają radni z Popowa?

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2019
gazyfikacja

Od czego zależy gazyfi kacja gminy Popów?

Jarosław Jędrysiak26 maja 2019
y67u

Urzędowa strona martwa?

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
43

Tłusty czwartek gospodyń wiejskich

Jarosław Jędrysiak3 marca 2019
zlotoegody

Złote gody szesnastu par

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2019