Ekstraklasa, II, III i IV liga

Bramkowy show Kamila Wojtyry

W wygranym 6:2 (1:1) wyjazdowym spotkaniu z Przemszą Siewierz pięć bramek dla Znicza Kłobuck strzelił Kamil Wojtyra (przy piłce) STANISLAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. IV-ligowy beniaminek z Kłobucka, dzięki wyjazdowej wygranej 6:2 (1:1) z Przemszą Siewierz w XIII kolejce, podtrzymał passę pięciu kolejnych zwycięstw. Dla Znicza, zajmującego trzecie miejsce w tabeli grupy I z dorobkiem 23 punktów, aż pięć bramek zdobył Kamil Wojtyra, a jedną bramkę Alan Jaworski

Dla Przemszy (której seria pięciu meczów bez porażki została przerwana) prowadzenie uzyskał w 7. minucie Łukasz Burczyk, a rozmiary przegranej zmniejszył w 92. minucie Mateusz Morys.
Cenne trzy punkty wywalczyły dwie kolejne drużyny regionu częstochowskiego, tj. Polonia Poraj, która na wyjeździe 2:0 (0:0) pokonała Slavię Ruda Śląska, oraz wzmocniony jedynie 31-letnim bramkarzem Dawidem Pietrzkiewiczem Raków II Częstochowa (w składzie z pochodzącymi z naszego powiatu Oskarem Krzyżakiem i Bartoszem Chłodem), który 2:1 (2:0) wygrał z ostatnią w tabeli Dramą Zbrosławice.
Prowadząca w tabeli Unia Kosztowy 4:0 (1:0) zwyciężyła Unię Dąbrowa Górnicza, a posiadający również 30 punktów wicelider, Szombierki Bytom, po golu 36-letniego Tomasza Balula w 5. minucie, 1:0 (1:0) zwyciężył na wyjeździe RKS Grodziec.
I właśnie w najbliższej, XIV kolejce, w sobotę (09.11., 14.00) w Kłobucku przedostatni w tabeli RKS Grodziec będzie rywalem podopiecznych Tomasza Juszczyka.
W grupie II na pozycję lidera ponownie powrócił beniaminek, Unia Książenice (2:0 ze Spójnią Landek), która o zaledwie punkt wyprzedza Odrę Wodzisław Śląski oraz pierwszy klub Łukasza Piszczka, czyli LKS Goczałkowice-Zdrój. W IV lidze dolnośląskiej (grupa wschodnia) pozycję wicelidera zajmuje Sokół Wielka Lipa (w składzie z wychowankiem Liswarty Krzepicem 24-letnim Arturem Kieratem).
Pozostałe wyniki (XIII kolejka):
Warta Zawiercie-AKS Mikołów 3:0, Ruch Radzionków-Sarmacja Będzin 5:2, Gwarek Ornontowice-Śląsk Świętochłowice 1:5.

W XIV kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa w Bełchatowie, po golu głową najwyższego na boisku Czecha Tomasa Petraska (199 cm) w 83 minucie, 1:0 (0:0) pokonał Wisłę Kraków. Zajmujący jedenaste miejsce Raków w najbliższej, XV kolejce (10.11., 12.30) zmierzy się na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli Zagłębiem Lubin. Jednocześnie podopieczni Marka Papszuna po wygranej 4:0 (2:0) z II-ligową Olimpią Elbląg awansowali do jednej ósmej finału Totolotka Pucharu Polski.
Wyjazdowa porażka 0:2 (0:0) z Pogonią Siedlce zepchnęła natomiast II-ligową częstochowską Skrę (z grającym od 59. minuty Krzysztofem Naporą w składzie) na piętnaste, spadkowe miejsce w tabeli. W XVII kolejce (09.11., 14.30) Skra spotka się z zajmującą ósmą pozycję Stalą Rzeszów, w której od tego sezonu występuje 25-letni napastnik Artur Pląskowski, wychowanek Liswarty Krzepice, a w przeszłości m.in. zawodnik II-ligowego Rakowa Częstochowa.

Bramkowy show Kamila Wojtyry2

Pięć bramek dla Znicza Kłobuck w zwycięskim spotkaniu z Przemszą Siewierz zdobył Kamil Wojtyra (przy piłce), który podczas ubiegłotygodniowego meczu toczył zacięte pojedynki z zawodnikami rezerw częstochowskiego Rakowa. STANISLAW WRZESIŃSKI