Autobusy po krzepicku – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Autobusy po krzepicku

Krzepice mają uruchomioną linię komunikacyjną i będą wkrótce dysponować pierwszymi podsumowaniami odnośnie do jej funkcjonowania i opłacalności.
Autobusy po krzepicku

KOMUNIKACJA. Problemy komunikacji publicznej spadają na samorządy niezależnie od postępu w przygotowywaniu ich rozwiązań w skali kraju. W Krzepicach uruchomiono linię komunikacyjną, z której z pewnością skorzystają mieszkańcy Dankowic

Nowa linia autobusowa została uruchomiona w gminie Krzepice w połowie października. Jest cały szereg tutejszych miejscowości, których wykluczenie komunikacyjne dotknęło z pełną siłą. Ustalono więc, w porozumieniu z prywatnym przewoźnikiem popularnym w naszym regionie, jak zorganizować mieszkańcom tych miejscowości możliwość transportu. Jest więc linia z Dankowic Pierwszych przez Dankowice Trzecie, Starokrzepice i Lutrowskie do Krzepic. Jest i linia na tej samej trasie, ale w odwrotnym kierunku. Obsługę zapewnia jeden autobus. Mieszkańcy mogą skorzystać z pięciu połączeń na każdej linii – czyli autobus jedzie 5 razy dziennie do Krzepic i 5 razy dziennie z powrotem do Dankowic.
O funkcjonowaniu połączenia – już po pierwszych tygodniach doświadczeń – wypowiadał się ostatnio burmistrz Krystian Kotynia.
– Przejechałem się kiedyś tą linią. Z informacji przekazanych mi przez mieszkańców Dankowic, którzy z tej linii korzystają, i z informacji obsługującego ją kierowcy wiem, że zainteresowanie korzystaniem z niej jest duże. Na wniosek radnych i mieszkańców wprowadziliśmy też już pewne zmiany. To korekta trasy i wydłużenie jej do końca Starokrzepic. Bo stamtąd jest też daleko do środka wsi – referował na sesji burmistrz.
Już są pierwsze wnioski, ale będą też wkrótce następne. Funkcjonowanie połączenia w praktyce ma być następnie analizowane pod wieloma kątami.
– Przy budżecie przedstawimy analizę, ile nas to kosztuje, jakie są wpływy z biletów. Z tego, co się orientujemy, to bilety innych przewoźników są o wiele droższe – dodał Kotynia podczas obrad rady miejskiej.
W magistracie spodziewają się, że z linii zacznie korzystać też młodzież, która dotąd korzystała z biletów miesięcznych innego przewoźnika. Wtedy celowość istnienia gminnej linii byłaby tym większa. A i rachunek ekonomiczny byłby lepszy.
– Najprawdopodobniej nowe bilety miesięczne będą już wykupywane u naszego przewoźnika, bo jest zdecydowanie taniej – spodziewa się burmistrz.
Doświadczeniom Krzepic z pewnością będą się też przyglądać inne samorządy naszego powiatu. Miejscowości, w których transport publiczny przestał istnieć, jest po prostu sporo. O kompleksowym rozwiązaniu w skali powiatu mówiono wiele. Ale winni temu, że na razie takiej lokalnej komunikacji nie ma, są dużo wyżej niż nasz powiat.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

g

Wyróżniono zawodników

Jarosław Jędrysiak27 października 2020
gok-krzepice

GOK działa hybrydowo

Jarosław Jędrysiak26 października 2020
wypadek

Znów wypadek na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak18 października 2020
skuter-wypadek

Śmierć na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak10 października 2020
urzad-krzepice

Urząd tylko do drugiej

Jarosław Jędrysiak20 września 2020
synagoga

Robią przy synagodze

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2020