Daewoo tico uciekał przed drogówką – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Daewoo tico uciekał przed drogówką

Policjanci po krótkim, kilkusetmetrowym pościgu zatrzymali pojazd, którym kierował kompletnie pijany 47-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego.
Daewoo tico uciekał przed drogówką

POLICJA. Nazwalibyśmy to ułańską fantazją – rzucać się do ucieczki takim pojazdem. Ale nazwać nie możemy, bo to była ucieczka przed policją. I do tego na podwójnym gazie

Kilka dni temu po południu kłobucka drogówka chciała zatrzymać do kontroli drogowej jadące ul. Śląską we Wręczycy Wielkiej daewoo tico. Kierowca nadjeżdżającego od strony Blachowni auta sam zwrócił na siebie uwagę policjantów – bo jechał o 20 na godzinę za szybko. Do tego, jak to się mówi, styl jego jazdy budził dość konkretne podejrzenia policjantów. Ale na tym nie koniec. Siedzący za kierownicą małego samochodu, mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych światłem w kolorze czerwonym, ominął policjanta i odjechał w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej. Ciąg dalszy – możliwy do przewidzenia.
– Ucieczka nie trwała zbyt długo. Policjanci po krótkim, kilkusetmetrowym pościgu zatrzymali pojazd, którym kierował kompletnie pijany 47-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W jego organizmie było ponad 3,3 promila alkoholu! – podaje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Co grozi zatrzymanemu? Wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O tym zadecyduje teraz prokurator i sąd. Dobrze, że wpadł. Jadąc z ponad trzema promilami stanowił ogromne zagrożenie dla innych ludzi znajdujących się na drodze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

K - Wyprzedzał na skrzyżowaniu Był po narkotykach (2067) + fot

Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Był po narkotykach?

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
policja4

Fordem mustangiem w płot

Jarosław Jędrysiak30 października 2019
K - Powiat folklorem stoi 1

Powiat folklorem stoi

Jarosław Jędrysiak1 października 2019
proces

Mobbingu na poczcie jednak nie było

Ewa Chojnacka16 września 2019
kasa

Niektórzy radni z Wręczycy sporo odłożyli

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2019
handel

60-latka handlowała tytoniem bez akcyzy

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2019