Daewoo tico uciekał przed drogówką – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Daewoo tico uciekał przed drogówką

Policjanci po krótkim, kilkusetmetrowym pościgu zatrzymali pojazd, którym kierował kompletnie pijany 47-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego.
Daewoo tico uciekał przed drogówką

POLICJA. Nazwalibyśmy to ułańską fantazją – rzucać się do ucieczki takim pojazdem. Ale nazwać nie możemy, bo to była ucieczka przed policją. I do tego na podwójnym gazie

Kilka dni temu po południu kłobucka drogówka chciała zatrzymać do kontroli drogowej jadące ul. Śląską we Wręczycy Wielkiej daewoo tico. Kierowca nadjeżdżającego od strony Blachowni auta sam zwrócił na siebie uwagę policjantów – bo jechał o 20 na godzinę za szybko. Do tego, jak to się mówi, styl jego jazdy budził dość konkretne podejrzenia policjantów. Ale na tym nie koniec. Siedzący za kierownicą małego samochodu, mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych światłem w kolorze czerwonym, ominął policjanta i odjechał w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej. Ciąg dalszy – możliwy do przewidzenia.
– Ucieczka nie trwała zbyt długo. Policjanci po krótkim, kilkusetmetrowym pościgu zatrzymali pojazd, którym kierował kompletnie pijany 47-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W jego organizmie było ponad 3,3 promila alkoholu! – podaje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Co grozi zatrzymanemu? Wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O tym zadecyduje teraz prokurator i sąd. Dobrze, że wpadł. Jadąc z ponad trzema promilami stanowił ogromne zagrożenie dla innych ludzi znajdujących się na drodze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

policja90

Dźgali go nożem, prawie zabili

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2020
stypendia

Wójt rozda stypendia

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2020
osinski

Placówki oświatowe nadal zamknięte

Jarosław Jędrysiak27 maja 2020
K - J Brzęczek honorowym obywatelem (1325) + fot

Jerzy Brzęczek honorowym obywatelem

Jarosław Jędrysiak10 marca 2020
K - Koncert z gwiazdą (494) + fot

Koncert z gwiazdą

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020
K - Dostali na Strażacką (733) + fot

Dostali na Strażacką

Jarosław Jędrysiak3 marca 2020