Daewoo tico uciekał przed drogówką – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Daewoo tico uciekał przed drogówką

Policjanci po krótkim, kilkusetmetrowym pościgu zatrzymali pojazd, którym kierował kompletnie pijany 47-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego.
Daewoo tico uciekał przed drogówką

POLICJA. Nazwalibyśmy to ułańską fantazją – rzucać się do ucieczki takim pojazdem. Ale nazwać nie możemy, bo to była ucieczka przed policją. I do tego na podwójnym gazie

Kilka dni temu po południu kłobucka drogówka chciała zatrzymać do kontroli drogowej jadące ul. Śląską we Wręczycy Wielkiej daewoo tico. Kierowca nadjeżdżającego od strony Blachowni auta sam zwrócił na siebie uwagę policjantów – bo jechał o 20 na godzinę za szybko. Do tego, jak to się mówi, styl jego jazdy budził dość konkretne podejrzenia policjantów. Ale na tym nie koniec. Siedzący za kierownicą małego samochodu, mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych światłem w kolorze czerwonym, ominął policjanta i odjechał w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej. Ciąg dalszy – możliwy do przewidzenia.
– Ucieczka nie trwała zbyt długo. Policjanci po krótkim, kilkusetmetrowym pościgu zatrzymali pojazd, którym kierował kompletnie pijany 47-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W jego organizmie było ponad 3,3 promila alkoholu! – podaje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Co grozi zatrzymanemu? Wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O tym zadecyduje teraz prokurator i sąd. Dobrze, że wpadł. Jadąc z ponad trzema promilami stanowił ogromne zagrożenie dla innych ludzi znajdujących się na drodze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

kasa

Mało na inwestycje we Wręczycy

Jarosław Jędrysiak22 stycznia 2020
komputery

PSZOK zamknięty

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2020
K - 1400 aktorów Wręczyckich Jasełek 1

1400 aktorów Wręczyckich Jasełek

Jarosław Jędrysiak20 stycznia 2020
smieci

Boleśnie drogie śmieci

Jarosław Jędrysiak16 stycznia 2020
K - Wyprzedzał na skrzyżowaniu Był po narkotykach (2067) + fot

Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Był po narkotykach?

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
policja4

Fordem mustangiem w płot

Jarosław Jędrysiak30 października 2019