Dobudują wodociągi – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Dobudują wodociągi

Dostęp do wodociągu uzyskają mieszkańcy, którzy dotąd z tego cywilizacyjnego minimum nie mogli korzystać. Stanie się to najpewniej jeszcze w tym roku. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dobudują wodociągi

INWESTYCJA. W październiku gmina rozpisała postępowania na brakujące odcinki wodociągów

Sieć wodociągowa nie obejmuje całości ul. Nowej w Przystajni. Chodzi tu więc o nowy fragment sieci od miejsca, w którym się ona obecnie kończy, do końca ulicy. Tam właśnie, na końcu, mieszkańcy domagają się doprowadzenia wody do swoich posesji. Wójt przypomina, że zadanie to było już zaplanowane w budżecie gminy. Urząd ma też już potrzebną dokumentację. Wyniki przetargu powinny być znane około połowy listopada. Dodajmy, że ten odcinek w przyszłości – dokładny czas nie jest tu jeszcze określony, ale wiadomo, że taka jest perspektywa – będzie łączony z nitką przy ulicy Szkolnej. Bo pomiędzy ulicami jest teren wyznaczony pod osiedle.
Sieć wodociągowa będzie też rozbudowywana od Kuźnicy Starej w kierunku Mrówczaka, gdzie kończy się ona dziś przed przepompownią w Kuźnicy. Tu metoda wykonania będzie oparta o technologie niewymagające rozkopywania całego terenu. To istotne, bo jest tu też nowa w zasadzie droga, jeszcze na gwarancji, której nie warto uszkadzać. Inwestycja w tym miejscu jest odpowiedzią na jasno wyrażone oczekiwanie.
– Były w tej sprawie wnioski mieszkańców. Dlatego tę sieć będziemy rozbudowywać. 31 października ogłoszono zapytanie ofertowe – informował podczas poniedziałkowej sesji Henryk Mach.
I tu rozstrzygnięcie powinno być znane około połowy listopada. Wójt mówi, że jest zainteresowanie przetargami na sieć wodociągową. To znaczy, że nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiednich wykonawców.
– Mam nadzieję, że oba te krótkie zadania zrealizujemy jeszcze w tym roku. Tym bardziej, że mamy zabezpieczenie finansowe na te dwie inwestycje – podsumował Mach.
Zdaniem wójta oba zadania nie są skomplikowane, więc możliwe do realizacji w kilka dni. Jeśli następnie mieszkańcy uwiną się z wykonaniem przyłączy – bo to zostaje po ich stronie i muszą to zrobić sami – już wkrótce mogą mieć w kranach wodę z gminnej sieci.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Czytelnik

    18 listopada 2019 at 05:14

    Wodociągi dobudują. A potem tak jak w miniony weekend od sobotniego południa do godzin nocnych w niedzielę wody nie było. Ok awaria. Gdyby nie Kłobucka.pl to nikt by nie wiedział o awarii. A na stronie gminy cisza, zaproszenia na imprezy za to na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

przystajn-rynek

Rynek drugi w Polsce

Jarosław Jędrysiak18 maja 2020
3

Kupili maski ochronne

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
przystajn

Rynek w Przystajni walczy o nagrodę

Jarosław Jędrysiak1 kwietnia 2020
rynek-przystajn

Rynek doceniony

Jarosław Jędrysiak20 marca 2020
pierwszy rajd rowerowy

Pierwszy rajd rowerowy ku czci żołnierzy wyklętych

Jarosław Jędrysiak12 marca 2020
K - Jaki stan powietrza w gminie (1311) + fot

Jaki stan powietrza w gminie?

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020