Co będzie przy Harcerskiej? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Co będzie przy Harcerskiej?

Radna pytała o szczegóły dotyczące użytkowania nowego obiektu przy ulicy Harcerskiej. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co będzie przy Harcerskiej?

INWESTYCJA. Budynek, który powstał przy Harcerskiej, jest dość duży. Czemu będzie służył ten obiekt?

Budynek przy Harcerskiej po przebudowie to 267 m kw. powierzchni użytkowej. Centrum Integracji i Aktywności Społecznej ma służyć integracji zawodowej i społecznej mieszkańców. Co jeszcze znajdzie swój dom w tym nowym miejskim obiekcie?
– Jesteśmy w przededniu oddania i uzyskania wszelkich pozwoleń technicznych na odbiór i zaangażowanie działalności w Centrum Integracji i Aktywności Społecznej na ulicy Harcerskiej. Proszę przybliżyć, co tam dokładnie będzie – pytała podczas wtorkowej sesji radna Ewelina Kotkowska. Pytanie jest o tyle potrzebne, że podobnej wiedzy może nie posiadać także część mieszkańców miasta. Powstanie obiektu o dość sporych gabarytach zauważył chyba każdy kłobucczanin. Nazwa Centrum Integracji i Aktywności Społecznej jest jednak dość ogólna i pojemna. Co za nią się kryje – może ciekawić wielu. – Taką ogólną wiedzę mamy, jakie działania na rzecz społeczeństwa i organizacji pozarządowych będą się tam odbywać. Budynek z zewnątrz wygląda bardzo okazale, bardzo nowocześnie. Pojawiła się też tabliczka z informacją, jakie podmioty będą tam miały swoje siedziby. Pytanie, czy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe funkcjonujące na naszym terenie zostały poinformowane, że mogą tam mieć swoją siedzibę. Że mogą tam przyjmować interesantów – mówiła dalej radna Kotkowska.
– Na tablicy są podmioty, które funkcjonowały tam do tej pory. Ale to nie znaczy, że to są wszystkie podmioty, które tam się będą znajdowały – odparł Jerzy Zakrzewski.
Burmistrz zapowiada, że w najbliższym czasie zostaną zorganizowane spotkania z wszystkimi organizacjami, które – zdaniem magistratu – mogą tam mieć swoje siedziby. Część wstępnych rozmów tego rodzaju, na razie nieoficjalnych, już się odbyła. Ile organizacji pozarządowych znajdzie swój dom w budynku przy Harcerskiej?
– Myślę że będzie to od sześciu do ośmiu takich organizacji – mówi burmistrz. – Które to będą, to już zależy od tego, które wyrażą chęć zmiany siedziby. Część z organizacji już wcześniej zgłaszała nam, że chcą ją mieć na Harcerskiej – dodał burmistrz.
Podczas zapowiadanego spotkania magistrat przedstawi też zainteresowanym warunki korzystania z możliwości ulokowania siedziby w budynku przy Harcerskiej. Zarząd obiektu pozostanie w gestii Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i miejskiego zarządu dróg komunalnych. Uruchomienie obiektu odbędzie się tak właściwie w dwóch etapach.
– Program dofinansowania ruszy dopiero w październiku przyszłego roku. Mamy na to zgodę, by na razie uruchomić to na takiej zasadzie, że zostaną tam ulokowane wspomniane organizacje. Aby mogły tam już funkcjonować i aby budynek nie stał pusty do czasu uruchomienia programu w październiku – dodał Zakrzewski.
Oficjalne otwarcie obiektu spodziewane jest w najbliższym czasie.

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Rómmla Grove Street

    20 listopada 2019 at 06:31

    Powstanie dla biedulek z gopsu wydział parzenia kawy – poparzone kawą i uciapciane ciasteczkiem oraz cytat z rozpoczęcia dnia „kochana a ty słyszałaś co wczoraj się działo…”

  2. złośliwiec

    19 listopada 2019 at 14:54

    Powstanie gminne centrum parzenia kawy w gopsie. Panie z Zamkowej już nie będą musiały się kryć po piwnicach dawnego budynku biurowca destylarni. Będą na legalu popijały kawę i jadły ciasta/ciasteczka i plotkami żyły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

chodnik1

II ETAP BUDOWY CHODNIKA PRZY ULICY ANDERSA W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka3 lipca 2020
czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020