Będą robić Ogrójcową – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Będą robić Ogrójcową

Szacowana wartość tego zadania to około 880 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie – informuje Jerzy Zakrzewski. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będą robić Ogrójcową

INWESTYCJA. Magistrat zamierza skorzystać z możliwości uzyskania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na remont ulicy Ogrójcowej i jej skrzyżowania z ulicami Kolejową i Kościuszki

Stan nawierzchni ulicy Ogrójcowej, od zabytkowej kapliczki aż po rejon torów kolejowych, nie od dziś wskazuje na to, że potrzebuje ona remontu. Szczególnie odkąd po sąsiedzku naprawiona została ulica Długosza. O kosztach mówił podczas wtorkowej sesji burmistrz Kłobucka. – Szacowana wartość tego zadania to około 880 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie – informuje Jerzy Zakrzewski.
Jest jedno „ale”. Na dopięcie sprawy zostało mało czasu. Konieczne jest wybranie wykonawcy tych robót drogowych do końca listopada. Urzędnicy już nad tym pracują. Zarząd dróg ogłosił postępowanie konkursowe na wykonanie 316 m drogi z odwodnieniem i poboczami. Powstaną tu też 3 przejścia dla pieszych. Z ofertami złożonymi w przetargu zapoznano się we wtorek. Ze złożonymi ofertami zapoznano się we wtorek. Co warte uwagi, wpłynęło ich aż siedem, a każda, od najtańszej po najdroższą, bez trudu mieści się w założonym limicie wydatków. Ponad połowa z nich opiewa na kwoty o połowę niższe. Do zamknięcia tego numeru nie dysponowaliśmy jeszcze informacją, którą z ofert wybrano. Pojawienie się tej informacji to jednak kwestia najbliższych dni.
Warto na koniec zaznaczyć, że choć wymagania związane z uzyskaniem dofinansowania zmusiły do rozstrzygnięć przetargowych jeszcze w listopadzie, to sama budowa drogi jest planowana na rok przyszły. Powinna nastąpić w okresie od marca do czerwca.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

dzien-samorzadowca

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDOWCA

Ewa Chojnacka27 maja 2020
urzad

Kłobuckie ulgi w czynszach

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
pszok

GODZINY PRACY PSZOK PONOWNIE PRZYWRÓCONE

Ewa Chojnacka25 maja 2020
policja

Poderżnął gardło psu

Jarosław Jędrysiak24 maja 2020
szpital

Koronawirus w kłobuckim szpitalu!

Jarosław Jędrysiak23 maja 2020
smieci

GMINA NIE ZARABIA NA ŚMIECIACH

Redakcja21 maja 2020