Siódma wygrana Znicza Kłobuck – Gazeta Kłobucka
Powiat, IV liga

Siódma wygrana Znicza Kłobuck

W XV kolejce, kończącej rundę jesienną w IV lidze śląskiej, po jednej bramce strzelili dwaj piłkarze mieszkający na terenie powiatu kłobuckiego – Dawid Wojtyra (Znicz Kłobuck) oraz Bartosz Chłód (Raków Częstochowa, z prawej).
Siódma wygrana Znicza Kłobuck

PIŁKA NOŻNA. Znicz Kłobuck, po dwóch bramkach Kamila Wojtyry (w tym zwycięskiej w 89. minucie) oraz jednej Dawida Wojtyry, 3:2 pokonał na wyjeździe nieobliczalną, zwłaszcza na własnym boisku, Slavię Ruda Śląska. Jednocześnie IV-ligowy beniaminek z Kłobucka podtrzymał znakomitą serię siedmiu kolejnych wygranych spotkań

Wygrana w Rudzie Śląskiej z czternastą w tabeli grupy pierwszej Slavią nie przyszła wcale łatwo. Podopieczni Tomasza Juszczyka dwukrotnie obejmowali prowadzenie (za sprawą Dawida Wojtyry w 21. minucie, a następnie jego siostrzeńca Kamila Wojtyry w 58. minucie). Jednak ambitni gospodarze również dwukrotnie doprowadzali do wyrównania (po celnych strzałach Jakuba Barteczko w 41. minucie i Dawida Kaciuby w 71. minucie). Znicz kończył wyjazdowy pojedynek w osłabieniu po czerwonej kartce, którą otrzymał w 94. minucie Kacper Wierus, wprowadzony zaledwie dwie minuty wcześniej za Miłosza Bieleckiego. Znicz Kłobuck kończy rundę jesienną na trzecim, medalowym miejscu, ze stratą dwóch punktów do wicelidera, Unii Kosztowy (1:1 z Sarmacją Będzin) oraz pięciu do prowadzących w tabeli Szombierek Bytom. Szombierki w obecności prawie tysiąca kibiców oraz ekstraklasowego arbitra Piotra Lasyka 5:2 (1:1) pokonały w Radzionkowie miejscowy Ruch.
Bramka Bartosza Chłoda z rzutu karnego w 93. minucie zadecydowała o remisie 2:2 (0:0) Rakowa II Częstochowa (w składzie m.in. z bramkarzem Michałem Gliwą i obrońcą Jakubem Apolinarskim) ze Śląskiem Świętochłowice. Po wyjazdowej wygranej 4:2 (cztery bramki w ciągu zaledwie pierwszych 18. minut) z Wartą Zawiercie na ósme miejsce w tabeli awansowała Polonia Poraj. Polubownym remisem 3:3 (1:1) zakończyło się spotkanie dwóch najsłabszych drużyn grupy pierwszej, tj. RKS-u Grodziec i Dramy Zbrosławice.
Pozostałe wyniki (XV kolejka):
Przemsza Siewierz-Gwarek Ornontowice 3:2, Unia Dąbrowa Górnicza- AKS Mikołów 1:1.
W grupie drugiej, której lider zmieniał się kilkakrotnie, niespodziewanym mistrzem jesieni został LKS Goczałkowice Zdrój po wyjazdowej wygranej 1:0 (0:0) z Odrą Wodzisław Śląski. Na wysokim, czwartym miejscu uplasował się IV-ligowy beniaminek – Unia Książenice, która w trakcie rundy jesiennej zajmowała nawet pozycję lidera.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, IV liga

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, IV liga

Inauguracyjna IV-ligowa wygrana Znicza Kłobuck 1

Inauguracyjna IV-ligowa wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński18 sierpnia 2019
Sparingowa wygrana Znicza Kłobuck1

Sparingowa wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński24 lipca 2019
50 piłkarskie urodziny trenera Macieja Furmanka1

50. urodziny trenera Macieja Furmanka

Stanisław Wrzesiński18 lipca 2019
1

Honorowa porażka z liderującym Gwarkiem

Redakcja4 listopada 2016
1

Pierwsza IV-ligowa wygrana KS-u Panki

Redakcja27 sierpnia 2016
8

Kolejne zmiany w terminarzu

Redakcja8 sierpnia 2016