Siódma wygrana Znicza Kłobuck – Gazeta Kłobucka
Powiat, IV liga

Siódma wygrana Znicza Kłobuck

W XV kolejce, kończącej rundę jesienną w IV lidze śląskiej, po jednej bramce strzelili dwaj piłkarze mieszkający na terenie powiatu kłobuckiego – Dawid Wojtyra (Znicz Kłobuck) oraz Bartosz Chłód (Raków Częstochowa, z prawej).

PIŁKA NOŻNA. Znicz Kłobuck, po dwóch bramkach Kamila Wojtyry (w tym zwycięskiej w 89. minucie) oraz jednej Dawida Wojtyry, 3:2 pokonał na wyjeździe nieobliczalną, zwłaszcza na własnym boisku, Slavię Ruda Śląska. Jednocześnie IV-ligowy beniaminek z Kłobucka podtrzymał znakomitą serię siedmiu kolejnych wygranych spotkań

Wygrana w Rudzie Śląskiej z czternastą w tabeli grupy pierwszej Slavią nie przyszła wcale łatwo. Podopieczni Tomasza Juszczyka dwukrotnie obejmowali prowadzenie (za sprawą Dawida Wojtyry w 21. minucie, a następnie jego siostrzeńca Kamila Wojtyry w 58. minucie). Jednak ambitni gospodarze również dwukrotnie doprowadzali do wyrównania (po celnych strzałach Jakuba Barteczko w 41. minucie i Dawida Kaciuby w 71. minucie). Znicz kończył wyjazdowy pojedynek w osłabieniu po czerwonej kartce, którą otrzymał w 94. minucie Kacper Wierus, wprowadzony zaledwie dwie minuty wcześniej za Miłosza Bieleckiego. Znicz Kłobuck kończy rundę jesienną na trzecim, medalowym miejscu, ze stratą dwóch punktów do wicelidera, Unii Kosztowy (1:1 z Sarmacją Będzin) oraz pięciu do prowadzących w tabeli Szombierek Bytom. Szombierki w obecności prawie tysiąca kibiców oraz ekstraklasowego arbitra Piotra Lasyka 5:2 (1:1) pokonały w Radzionkowie miejscowy Ruch.
Bramka Bartosza Chłoda z rzutu karnego w 93. minucie zadecydowała o remisie 2:2 (0:0) Rakowa II Częstochowa (w składzie m.in. z bramkarzem Michałem Gliwą i obrońcą Jakubem Apolinarskim) ze Śląskiem Świętochłowice. Po wyjazdowej wygranej 4:2 (cztery bramki w ciągu zaledwie pierwszych 18. minut) z Wartą Zawiercie na ósme miejsce w tabeli awansowała Polonia Poraj. Polubownym remisem 3:3 (1:1) zakończyło się spotkanie dwóch najsłabszych drużyn grupy pierwszej, tj. RKS-u Grodziec i Dramy Zbrosławice.
Pozostałe wyniki (XV kolejka):
Przemsza Siewierz-Gwarek Ornontowice 3:2, Unia Dąbrowa Górnicza- AKS Mikołów 1:1.
W grupie drugiej, której lider zmieniał się kilkakrotnie, niespodziewanym mistrzem jesieni został LKS Goczałkowice Zdrój po wyjazdowej wygranej 1:0 (0:0) z Odrą Wodzisław Śląski. Na wysokim, czwartym miejscu uplasował się IV-ligowy beniaminek – Unia Książenice, która w trakcie rundy jesiennej zajmowała nawet pozycję lidera.