Latami czekali na tę drogę – Gazeta Kłobucka
Krzepice, Zajączki

Latami czekali na tę drogę

Latami czekano na remont drogi przez Zajączki. Dopiero teraz powiat może otrąbić sukces. Mieszkańcy odetchną z ulgą. Za nieco ponad pół roku.
Latami czekali na tę drogę

INWESTYCJA. To trwało latami. Remont drogi w Zajączkach Pierwszych miał się odbyć jeszcze przed jubileuszem straży, żeby nie było wstyd kazać gościom jeździć po dziurach. Ten odcinek załatano dopiero kilka lat później. Ale na solidny remont tej ważnej drogi powiatowej trzeba było czekać nadal. Do teraz

Klamka zapadła. I w końcu satysfakcję mogą mieć i w Zajączkach, i w Krzepicach – gdzie temat dziurawej drogi przez tę dużą wieś wracał raz po raz aż do znudzenia. W listopadzie starostwo wreszcie mogło podpisać umowę na wykonanie gruntownej przebudowy drogi relacji Krzepice – Zajączki Pierwsze – Zbrojewsko. To trasa, z której korzystają nie tylko ci, którzy mieszkają bezpośrednio przy niej. Jest to też najbliższa droga dojazdowa do Krzepic – jakkolwiek by było, lokalnego centrum – dla mieszkańców przynajmniej połowy gminy Lipie. Skorzysta więc nawet kilka tysięcy osób.
Czemu tak długo to trwało? Był moment, że ówczesny radny z Zajączek, niekryjący swej opozycyjnej postawy wobec PSLowskich władz powiatu, postawił publicznie pytanie, czy remontu nie odkłada się przypadkiem dlatego, że on też o niego zabiega. Przewodniczący Zbigniew Pilśniak zapewniał wówczas solennie, że takie względy absolutnie nie mają znaczenia. Jak zatem władze powiatu tłumaczyły lata bez remontu drogi przez Zajączki? Akcentowano problem z uzyskaniem dotacji. Przez lata łatwiej było o dofinansowanie do tych dróg, które łączą ze sobą szlaki wyższego rzędu – na przykład drogi krajowe z wojewódzkimi itd. Tu, odkąd przed laty powstała obwodnica Krzepic, ten warunek nie był spełniony. Powodem był więc brak środków na remont.
Według obecnie podpisanej umowy kompleksowa przebudowa drogi przez Zajączki ma nastąpić w przyszłym roku i zostać zakończona do 30 czerwca. Zadanie będzie realizować firma z Lublińca.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice, Zajączki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice, Zajączki