Tak wyglądają oszuści! – Gazeta Kłobucka
Powiat

Tak wyglądają oszuści!

Ta kobieta, podając się za policjantkę, 5 listopada około godziny 16.00 zabrała 66-latce z Wręczycy Wielkiej ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyzna, podając się za policjanta, 7 listopada około godziny 10.00 zabrał 73-latce z Wręczycy Małej ponad 20 tysięcy złotych.
Tak wyglądają oszuści!

UWAGA. Dwa tygodnie temu głośno było o całej serii podjętych w powiecie kłobuckim prób oszustwa zmodyfikowaną metodą „na wnuczka”. W dwóch przypadkach oszustom się, niestety, udało. Teraz policja publikuje ich portrety pamięciowe

Poszukiwane osoby 5 i 7 listopada oszukały dwie seniorki z gminy Wręczyca. Próbowały oszukać też kilkadziesiąt innych osób mieszkających w powiecie kłobuckim.
– Próby wyłudzenia pieniędzy miały praktycznie taki sam scenariusz polegający na tym, iż kobieta podająca się za córkę osoby podnoszącej słuchawkę histerycznym, płaczącym głosem mówiła, że w wypadku zabiła człowieka i prosiła o znaczną kwotę pieniędzy potrzebną na „załatwienie sprawy”. Następnie po pieniądze miał się zgłosić rzekomy policjant, któremu należy przekazać pieniądze – przypomina oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Większość nie dała się nabrać. Tylko – jak zaleca policja – rozłączyła rozmowę z oszustami i zadzwoniła pod numer alarmowy.
– Niestety 5 listopada 2019 roku oszukana została 66-letnia mieszkanka Wręczycy Wielkiej, która około godziny 16.00 przekazała pieniądze kobiecie, która podawała się za policjantkę. Na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzoną sporządzono portret pamięciowy rzekomej policjantki. Do kolejnego oszustwa doszło 7 listopada 2019 roku we Wręczycy Małej, gdzie ofiarą oszustów działających w ten sam sposób padła 73-letnia kobieta. Kilkanaście minut po godzinie 10.00 seniorka przekazała pieniądze mężczyźnie podającemu się za policjanta. W obu powyższych przypadkach pokrzywdzone straciły po ponad 20 tys. zł – opisuje Raczyński.
Policja publikuje portrety pamięciowa obojga przestępców. I prosi o kontakt każdego, kto rozpoznaje te osoby lub ma jakąkolwiek wiedzę, która ma znaczenie dla tej sprawy i dla schwytania sprawców oszustwa. – Prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku mejlowo (dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl) lub telefonicznie (34 310 92 55 i 34 310 92 80 bądź 997 i 112). Gwarantujemy anonimowość – apeluje rzecznik naszej policji.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. A co ze szkołą ?

    30 listopada 2019 at 16:24

    A gdzie artykuł o zamkniętej szkole w Rebielicach szlacheckich ? Niewygodny dla sponsora czyli gminy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

kosciol

Wytyczne kurii na czas pandemii

Adam Świerczyński25 października 2020
termometr

Jak się zachować, kiedy mamy objawy COVID-19?

Adam Świerczyński24 października 2020
lok

Konkurs LOK i Polska

Jarosław Jędrysiak24 października 2020
kiepura

Starosta z koronawirusem

Jarosław Jędrysiak23 października 2020
zwierzeta-dzikie

Sporo kolizji z dzikimi zwierzętami

Jarosław Jędrysiak23 października 2020
telefon

Ważna zmiana dotycząca spisu rolnego

Adam Świerczyński21 października 2020