Nadzór budowlany zamknął szkołę – Gazeta Kłobucka
Rębielice Szlacheckie

Nadzór budowlany zamknął szkołę

– Dołożymy wszelkich starań, aby zmianie nie uległ również plan lekcji – deklaruje wójt. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nadzór budowlany zamknął szkołę

PROBLEM. Od czwartku nie ma możliwości użytkowania budynku szkoły w Rębielicach Szlacheckich. Organ prowadzący organizuje zastępczo zajęcia w szkole w Lipiu

Wiele się ostatnio dzieje wokół Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rębielicach Królewskich. Ale i tak komunikat, który w środę został podany do publicznej wiadomości, co najmniej chwilowo odsuwa na plan dalszy wszelkie inne sprawy związane z tą placówką.
Komunikat w formie pisma wystosowała do rodziców uczniów szkoły wójt Bożena Wieloch. Jak poinformowała, gmina otrzymała właśnie decyzję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kłobucku o zakazie użytkowania budynku szkoły w Rębielicach Szlacheckich. Co więcej, decyzja ta ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. Tym samym z budynku szkoły w tej chwili nie można korzystać ze względu na stwierdzone zagrożenia natury budowlanej.
Sytuacja jest kryzysowa. Podjęte zostały też niezwłoczne decyzje w sprawie rozwiązań tymczasowych. – Z dniem 28 listopada br. siedzibą szkoły [w Rębielicach – dop. red.] będzie budynek Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lipiu – poinformowała wójt.
Tym samym przejściowo jeden gmach będzie musiał mieścić organizacyjnie dwie szkoły. Nie ulegnie bowiem zmianie podział dzieci z Rębielic na klasy, nie będzie też łączenia ich z klasami szkoły w Lipiu. Dzieci będą się po prostu uczyć w takich klasach (grupach), jak do tej pory, tylko nie w budynku w Rębielicach, który zamknął nadzór budowlany, a w budynku w Lipiu. Wiąże się z tym oczywiście konieczność dowozu dzieci na zajęcia – z Rębielic do Lipia. Czy dzieci odczują też inne trudności poza tym, że sytuacja zmusi je do korzystania z dojazdu?
– Dołożymy wszelkich starań, aby zmianie nie uległ również plan lekcji – deklaruje wójt.
Przed zamknięciem składu niniejszego numeru nie zdążyliśmy już zwrócić się o komentarz dotyczący zaistniałego kryzysu wywołanego wymuszonym zamknięciem budynku szkoły. Możliwe, że do tematu wrócimy wkrótce.

4 komentarze

4 Komentarze

 1. Anonim

  5 grudnia 2019 at 11:36

  DO ŁAGRÓW Z NIMI

 2. Uczciwy

  1 grudnia 2019 at 09:52

  Brak słów co się w tej gminie wyprawia! A to nie pierwsza tego typu akcja.
  Ja się pytam dlaczego nikt nic z tym nie robi , gdzie są służby ?!

 3. Edek

  1 grudnia 2019 at 09:49

  Jak zwykle w GK półprawdy byle wygodnie dla władzy! Wszystko kosztem dzieci.

 4. SzyszQF

  1 grudnia 2019 at 09:46

  Pięknie 4 lata myśleli jak zamknąć szkole to wymyślili , będzie na podwyżki dla radnych i pani wójt ? Dla pana radnego z szyszkowa ważniejsza walka ze świniarnia niż kształcenie dzieci ! I co , że szkole zamknęli Pan radny boisko załatwił ! I sami ludzie ich wybraliście a oni wam normalnie srają pod oknami! Bo mają Was za nic !!! Rozpisać referendum za rozwiązaniem rady i odwołać wojtowa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rębielice Szlacheckie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Rębielice Szlacheckie

tablica

Planują zmniejszenie szkoły

Jarosław Jędrysiak20 listopada 2019
fg

Co ważne dla zdrowia

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2018
dwie

Dwie dekady po szkole

Jarosław Jędrysiak11 września 2017
1

Zrobią coś z zastoiskiem wody?

Redakcja27 grudnia 2016
adsa

Sukces fotograficzny

Redakcja16 grudnia 2016
1

Omal nie utonął w bagnie

Redakcja18 września 2016