Nadzór budowlany zamknął szkołę – Gazeta Kłobucka
Rębielice Szlacheckie

Nadzór budowlany zamknął szkołę

– Dołożymy wszelkich starań, aby zmianie nie uległ również plan lekcji – deklaruje wójt. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nadzór budowlany zamknął szkołę

PROBLEM. Od czwartku nie ma możliwości użytkowania budynku szkoły w Rębielicach Szlacheckich. Organ prowadzący organizuje zastępczo zajęcia w szkole w Lipiu

Wiele się ostatnio dzieje wokół Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rębielicach Królewskich. Ale i tak komunikat, który w środę został podany do publicznej wiadomości, co najmniej chwilowo odsuwa na plan dalszy wszelkie inne sprawy związane z tą placówką.
Komunikat w formie pisma wystosowała do rodziców uczniów szkoły wójt Bożena Wieloch. Jak poinformowała, gmina otrzymała właśnie decyzję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kłobucku o zakazie użytkowania budynku szkoły w Rębielicach Szlacheckich. Co więcej, decyzja ta ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. Tym samym z budynku szkoły w tej chwili nie można korzystać ze względu na stwierdzone zagrożenia natury budowlanej.
Sytuacja jest kryzysowa. Podjęte zostały też niezwłoczne decyzje w sprawie rozwiązań tymczasowych. – Z dniem 28 listopada br. siedzibą szkoły [w Rębielicach – dop. red.] będzie budynek Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lipiu – poinformowała wójt.
Tym samym przejściowo jeden gmach będzie musiał mieścić organizacyjnie dwie szkoły. Nie ulegnie bowiem zmianie podział dzieci z Rębielic na klasy, nie będzie też łączenia ich z klasami szkoły w Lipiu. Dzieci będą się po prostu uczyć w takich klasach (grupach), jak do tej pory, tylko nie w budynku w Rębielicach, który zamknął nadzór budowlany, a w budynku w Lipiu. Wiąże się z tym oczywiście konieczność dowozu dzieci na zajęcia – z Rębielic do Lipia. Czy dzieci odczują też inne trudności poza tym, że sytuacja zmusi je do korzystania z dojazdu?
– Dołożymy wszelkich starań, aby zmianie nie uległ również plan lekcji – deklaruje wójt.
Przed zamknięciem składu niniejszego numeru nie zdążyliśmy już zwrócić się o komentarz dotyczący zaistniałego kryzysu wywołanego wymuszonym zamknięciem budynku szkoły. Możliwe, że do tematu wrócimy wkrótce.

4 komentarze

4 Komentarze

 1. Anonim

  5 grudnia 2019 at 11:36

  DO ŁAGRÓW Z NIMI

 2. Uczciwy

  1 grudnia 2019 at 09:52

  Brak słów co się w tej gminie wyprawia! A to nie pierwsza tego typu akcja.
  Ja się pytam dlaczego nikt nic z tym nie robi , gdzie są służby ?!

 3. Edek

  1 grudnia 2019 at 09:49

  Jak zwykle w GK półprawdy byle wygodnie dla władzy! Wszystko kosztem dzieci.

 4. SzyszQF

  1 grudnia 2019 at 09:46

  Pięknie 4 lata myśleli jak zamknąć szkole to wymyślili , będzie na podwyżki dla radnych i pani wójt ? Dla pana radnego z szyszkowa ważniejsza walka ze świniarnia niż kształcenie dzieci ! I co , że szkole zamknęli Pan radny boisko załatwił ! I sami ludzie ich wybraliście a oni wam normalnie srają pod oknami! Bo mają Was za nic !!! Rozpisać referendum za rozwiązaniem rady i odwołać wojtowa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rębielice Szlacheckie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Rębielice Szlacheckie

K - Sołtys zrezygnował (984) + fot

Sołtys zrezygnował

Jarosław Jędrysiak22 marca 2020
K - Kanalizacja jest, podłączeń - brak (3582)

Zamknięcie szkoły w telewizji

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2019
tablica

Planują zmniejszenie szkoły

Jarosław Jędrysiak20 listopada 2019
fg

Co ważne dla zdrowia

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2018
dwie

Dwie dekady po szkole

Jarosław Jędrysiak11 września 2017
1

Zrobią coś z zastoiskiem wody?

Redakcja27 grudnia 2016