OKS Olesno zwycięzcą Pankowiaczka – Gazeta Kłobucka
Powiat

OKS Olesno zwycięzcą Pankowiaczka

Czwarte miejsce w rozgrywanym w hali sportowej GOKiS Panki V Turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy „Pankowiaczek” wywalczyła drużyna KS-u Panki (trener: Robert Hyra).

PIŁKA MŁODZIEŻOWA. OKS Olesno (woj. opolskie), po zwycięstwie w finale 1:0 z UKSem Rodło Opole, triumfował w V Turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy „Pankowiaczek” (2005r. i mł.), rozgrywanym w hali sportowej GOKiS Panki

Na czwartym miejscu, po porażce 0:1 w karnych (w regulaminowym czasie 12 minut był remis 1:1) z UKS-em Raków Częstochowa, uplasował się KS Panki. Podopieczni Roberta Hyry we wcześniejszym półfinale po dogrywce 0:1 (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1) ulegli UKS-owi Rodło Opole. Szóste miejsce zajęła Liswarta Krzepice (przegrana 1:5 z Akademią Sportową Lubliniec), która najpierw zajęła trzecie miejsce w grupie B; w barażach o wejście do półfinału w karnych 2:3 (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1) uległa jednak KS-owi Panki. Na najlepszego zawodnika turnieju został wybrany Karol Sas (Panki), bramkarza – Konrad Wolreiter (Rodło), a strzelca – zdobywca ośmiu bramek, Grzegorz Siemski (Olesno).
Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i piłki, a trzy najlepsze – medale. Wyróżniających się młodych piłkarzy nagrodzono statuetkami i sprzętem sportowym. Nagrody wręczali wójt gminy Panki Urszulka Bujak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Panki Krzysztof Brzęczek, dyrektor GOKiS Panki Stanisław Wrzesiński, prezes KS-u Panki Mariusz Biernacki oraz przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłobucku Grzegorz Garbaciak.
Klasyfikacja końcowa:
1. OKS Olesno, 2. UKS Rodło Opole, 3. UKS Raków Częstochowa, 4. KS Panki, 5. Akademia Sportowa Lubliniec, 6. Liswarta Krzepice, 7. Stradom Częstochowa, 8. Grom Miedźno.
Lot Konopiska triumfował w niedzielnym III Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Orlików Młodszych „Naprzód Cup” (2010 r. i mł.) w Ostrowach nad Okszą. W turnieju, którego głównym organizatorami byli Naprzód Ostrowy i GOK Miedźno, systemem „każdy z każdym” rywalizowało sześć drużyn, a gospodarze z dorobkiem 4 punktów uplasowali się na piątej pozycji. Na najlepszego zawodnika imprezy wybrano Franciszka Ciekota (Lot), bramkarza – Filipa Jachimczaka (Orlik), a królem strzelców został Michał Majer (Płomień). Podczas turnieju prowadzona była zbiórka żywności i odzieży dla wychowanków Domów Dziecka.
1. Lot Konopiska I, 2. Płomień Czarny Las, 3. UKS Orlik Blachownia, 4. Lot Konopiska II, 5. Naprzód Ostrowy, 6. Junior Szarlejka. Podczas najbliższego weekendu na terenie naszego powiatu odbędą się trzy kolejne młodzieżowe halowe turnieje. W sobotę (07.12., 9.00) w hali sportowej GOKiS Panki zostaną rozegrane eliminacje Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa ŚlZPN w Katowicach (rocznik 2009) z udziałem Ajaksu I Częstochowa, Lotu Konopiska, Płomienia Kuźnica Marianowa, Znicza Kłobuck, Olimpii Truskolasy i KS-u Panki. Natomiast w niedzielę (08.12., 9.00) w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą odbędzie się VI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy C1 o Puchar Prezesa KS Grom Miedźno, a w hali sportowej w Węglowicach uczestnicy rywalizować będą w III Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Dyrektora miejscowej szkoły podstawowej. W ramach halowej imprezy równolegle odbędą się dwa niezależne turnieje trampkarzy (2006-2008 r.) oraz orlików (200 9-2012 r.).