Droga przez Pierzchno gotowa – Gazeta Kłobucka
Libidza, Pierzchno, Grodzisko

Droga przez Pierzchno gotowa

Przecięcie wstęgi to przywilej polityków. Dla mieszkańców najważniejsze, że mają już porządną drogę, na którą długo czekali.
Droga przez Pierzchno gotowa

INWESTYCJE. Trochę to trwało, ale wreszcie mieszkańcy pogranicza gmin Kłobuck i Wręczyca Wielka mogą korzystać z nowej drogi. Chodzi o połączenie drogi krajowej w Libidzy z drogą wojewódzką w Grodzisku poprzez Pierzchno

Ta droga w ostatnich kilku latach wyróżniała się fatalnym stanem nawierzchni. A to dlatego, że gdy remontowano drogę wojewódzką z Kłobucka do Wręczycy, to właśnie tędy pokierowano objazd zamkniętego fragmentu drogi wojewódzkiej. Jeździły tu nie tylko samochody osobowe, ale i te znacznie cięższe. A nawierzchnia, która już przedtem wymagała naprawy, pogorszyła się znacząco. Zabiegi o gruntowny remont zniszczonej trasy przez Pierzchno trwały kilka lat i zakończyły się wykonaniem oczekiwanej przebudowy drogi w tym roku.
Wyremontowaną drogę oficjalnie otwarto w poprzednią środę. Inwestycja była dofinansowana ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i przez samorządy lokalne. W ceremonii wzięli udział m.in. starosta Henryk Kiepura, burmistrz Jerzy Zakrzewski i wójt Tomasz Osiński. Byli też miejscowi proboszczowie i nawet zespół ludowy Grodzianki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Libidza, Pierzchno, Grodzisko

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Libidza, Pierzchno, Grodzisko