Ksiądz jednak nie molestował 13-latki – Gazeta Kłobucka
Biała, Legnica

Ksiądz jednak nie molestował 13-latki

Ksiądz został prawomocnie uniewinniony.
Ksiądz jednak nie molestował 13-latki

SĄD. Zapadł właśnie wyrok w tej głośnej także i u nas sprawie. Sąd Okręgowy w Legnicy w całości zmienił wyrok skazujący kapłana

Pisaliśmy o tym w czerwcu. Wówczas Sąd Rejonowy w Lubinie skazał Marka C. w następstwie oskarżeń prokuratury w sprawie przypadków molestowania 13-latki. Wedle tamtego wyroku ksiądz proboszcz z Raszówki koło Lubina miał się dopuścić innych czynności seksualnych wobec dziecka, w tym także wtedy, gdy spod Lubina trafił już do parafii w Białej w gminie Kłobuck. Skazanemu zasądzono wówczas karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności i karę dwóch lat ograniczenia wolności oraz obowiązek wykonywania prac społecznych.
Odwołania od wyroku złożyły obie strony. Nad sprawą pochylono się więc ponownie w drugiej instancji. W poprzedni wtorek Sąd Okręgowy w Legnicy zmienił zaskarżony wyrok w całości. Zgodnie z wnioskiem obrony uniewinnił księdza Marka C. od zarzutów. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura rozważy wniosek o kasację do Sądu Najwyższego.
Warto dodać, że żadne szczegóły procesu nie są znane. Od początku rozprawa toczyła się przy drzwiach zamkniętych. W tego rodzaju sprawach nie jest to niczym niezwykłym. Nie zostanie też upublicznione uzasadnienie wyroku, który zapadł w drugiej instancji.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Graf - Cad

    14 grudnia 2019 at 11:34

    Kakłani óczą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała, Legnica

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała, Legnica