Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Był po narkotykach? – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Był po narkotykach?

Uderzył w cudze auto i w słupek świateł na skrzyżowaniu. Badania potwierdzą, czy zażywał przed tym narkotyki. Wstępnie wskazał na to przenośny tester policji. POLICJA KŁOBUCK
Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Był po narkotykach?

POLICJA. Przepisy nie przypadkiem zabraniają wyprzedzania w obrębie skrzyżowań. Przekonał się o tym młody kierowca, który doprowadził do kolizji we Wręczycy Wielkiej. Zresztą tu mogła zagrać rolę nie tylko nieostrożność, ale i zażyte narkotyki

Do zdarzenia drogowego doszło w końcu listopada. Jak wstępnie ustalili policjanci z drogówki, 19-letni kierowca jechał volkswagenem golfem przez Wręczycę Wielką trasą z Truskolas do Częstochowy. Na skrzyżowaniu popełnił kardynalny błąd. Mimo oczywistego dla każdego kierowcy zakazu podjął się wyprzedzania pojazdów stojących na skrzyżowaniu – to, dodajmy, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. W efekcie 19-latek doprowadził do aż dwóch zderzeń. Najpierw z prawidłowo skręcającym w ulicę Mickiewicza (w kierunku Kłobucka) renaultem megane, prowadzonym przez 41-latka z naszego powiatu, potem z samym sygnalizatorem świetlnym.
Policja przeprowadziła normalne w takim przypadku badanie trzeźwości obu kierowców. Poszkodowany prowadził renaulta na trzeźwo. Sprawca kolizji – też miał zerowy poziom alkoholu w organizmie. Jednakże bezmyślna brawura 19-latka skłoniła policjantów do wykonania dodatkowego testu.
– Wobec okoliczności powstania zdarzenia, a w szczególności bardzo ryzykownego manewru, jakiego dopuścił się kierowca golfa, mundurowi zdecydowali przeprowadzić wstępne badanie na zawartość substancji psychoaktywnych w organizmie 19-latka. Badanie przeprowadzone na mobilnym urządzeniu wykazało obecność amfetaminy i marihuany w ślinie młodego mężczyzny – podaje kluczowe informacje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
To, czy 19-latek kierował i doprowadził do groźnej kolizji, będąc pod wpływem narkotyków, musi być teraz potwierdzone na podstawie badania krwi. Jeśli badanie da wynik pozytywny, młodego mężczyznę czekają bardzo surowe konsekwencje – usłyszy kryminalne zarzuty i będzie musiał się liczyć z nawet kilkuletnim pobytem w więzieniu. Oczywiście w takich okolicznościach należy się też wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Cud, że nieodpowiedzialny 19-latek kogoś nie zabił.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

K - Mieszkańcy pomogą, by śmieci były tańsze (8500) + fot

Mieszkańcy pomogą, by śmieci były tańsze?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2020
gmina skazana

Gmina skazana na Stracha?

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Czołówka na Częstochowskiej (1610) + fot

Czołówka na Częstochowskiej

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
K - Ile tracą na reformach (2304) + fot

Ile tracą na reformach?

Jarosław Jędrysiak4 lutego 2020
K - Władza tłumaczy się ze śmieci (2754) + fot

Władza tłumaczy się ze śmieci

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2020
K - Koncert Noworoczny 1

Koncert Noworoczny

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2020