Nie żyje 70-latek przejechany przez samochód – Gazeta Kłobucka
Borowianka

Nie żyje 70-latek przejechany przez samochód

Tragiczny wypadek w Borowiance. Czy 70-latek lezał na drodze, zanim został najechany?
Nie żyje 70-latek przejechany przez samochód

POLICJA. Policja poszukuje swiadków wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Borowiance na ulicy Tartakowej

Do zdarzenia doszło 9 grudnia około godziny 1.45 w nocy. Jak wstępnie ustalili policjanci z drogówki, jadący przez Borowiankę od strony Kamyka 23-latek kierujący bmw na ulicy Tartakowej na prostym odcinku drogi najechał na 70-letniego mężczyznę. Prawdopodobnie najechany mężczyzna leżał na jezdni.
– Niestety na skutek obrażeń 70-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kłobuck, zmarł na miejscu. Dokładna przyczyna zgonu oraz stan trzeźwości 70-latka będą ustalane na podstawie zleconej sekcji zwłok. Samochodem kierował mieszkaniec powiatu częstochowskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych – podaje rzecznik kłobuckiej policji mł. asp. Kamil Raczyński.
Sprawę badają kłobuccy kryminalni pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Miejsce zdarzenia poddano stosownym oględzinom, zabezpieczono też samochód, który brał w nim udział. Auto zbada teraz biegły specjalizujący się w ocenie stanu technicznego pojazdów. Przeprowadzona będzie również rekonstrukcja przebiegu wypadku, której wyniki mogą mieć znaczenie w toczącym się postępowaniu.
– Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich – uzupełnia Raczyński. – Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu 34 310 92 00, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji – dodaje rzecznik policji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Borowianka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Borowianka

K - Wywrócił ciężarówkę, zablokował drogę (610) + fot

Wywrócił ciężarówkę, zablokował drogę

Jarosław Jędrysiak26 października 2019