Chorobie nie można się poddać – Gazeta Kłobucka
Region

Chorobie nie można się poddać

Czesto chorzy ograniczaja sie do szukania wsparcia tylko dla siebie. Prezes Zbigniew Miskiewicz załozył fundacje, której sprzet pomaga wielu chorym na stwardnienie rozsiane.
Chorobie nie można się poddać

ZDROWIE. Gdy Zbigniew Miśkiewicz dowiedział się, że jest chory na stwardnienie rozsiane, postanowił nie tylko czynnie przeciwstawić się chorobie, ale też pomóc w tym innym, których dotknęło SM. Założył więc fundację o wymownej nazwie: „Walczę z SM”

Często ludzie, których dotyka choroba, poddają się jej, odpuszczają swe dotychczasowe aktywności, pozwalają na to, by ich życie zmieniło się w znacznym stopniu. Zbigniew Miśkiewicz poszedł inną drogą.
– Zawsze byłem człowiekiem bardzo aktywnym. Gdy dowiedziałem się, że mam SM, postanowiłem działać. Szybko pojawił się pomysł, by założyć fundację, która umożliwi mi też pomaganie innym osobom, które zmagają się z tym samym problemem – mówi nam prezes Fundacji „Walczę z SM”.
Pan Zbigniew wykonywał pracę, w której miał mnóstwo kontaktów z ludźmi i firmami. One nie zawsze okazywały się pomocne, gdy zachorował i założył fundację. Ale doświadczenia życiowe na pewno się przydały. Przede wszystkim wola działania i przekonanie, że nie należy pozostawiać spraw własnemu biegowi.
– Wielu ludzi, gdy dowiaduje się, że ma SM, ogranicza się do starań o uzyskanie wsparcia w postaci jednego procenta z PIT. I nawet nie zawsze efektywnie korzysta z tych środków. My w fundacji pokazujemy, że warto pozostać aktywnym. Działają u nas osoby chore na SM. Dają radę. Inni chorzy też nie powinni unikać aktywności – mówi pan Zbigniew.
Choroba ta jest trochę nieprzewidywalna. Jak mówi nasz rozmówca, jednego dnia wszystko może być dobrze, drugiego można mieć nagle problem np. z chodzeniem. Ale mimo pewnych ograniczeń warto i należy starać się funkcjonować normalnie. Nie żyć samą tylko chorobą. Fundacja organizuje koncerty, wspomaga terapię, prowadzi sklep zielarski. Chwali się swą działalnością w internecie (zobacz: walczezsm.pl). W zasadzie niemal wszystko robi siłami chorych na SM. Zbigniew Miśkiewicz sam jest przykładem, że stwardnieniu rozsianemu nie trzeba się poddawać, że warto z nim walczyć.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

a1lgota3

Węzeł Lgota już otwarty!

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2020
solary

Więcej na OZE, ale nie dla nas

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2020
a1 lgota

Węzeł Jasna Góra na A1 będzie dziś otwarty (ZDJĘCIA)

Ewa Chojnacka15 lutego 2020
Oszuści-wyłudzili-od-seniorów-blisko-11-mln-zł

Oszuści wyłudzili od seniorów blisko 11 mln zł

Adam Świerczyński6 lutego 2020
nadchodzi-ekologiczny-ład-4378-fot

Nadchodzi ekologiczny ład

Adam Świerczyński6 lutego 2020
bg1

Już w marcu kolejne wydanie Magazynu Biznes&Gospodarka.

Magdalena Kurzak31 stycznia 2020