Medalowy Delfin Kłobuck – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Medalowy Delfin Kłobuck

29-osobowa pływacka ekipa kłobuckiego Delfina, która podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Zabrzu wywalczyła 26 medali z trenerami Michałem Kalke i Mariuszem Kuberskim (pierwszy z prawej).
Medalowy Delfin Kłobuck

PŁYWANIE. Z workiem pełnym medali powrócili z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Zabrzu zawodniczki i zawodnicy KPP Delfin Kłobuck. 29-osobowa ekipa kłobuckiego Delfina (z roczników 2012-2006) wywalczyła aż 26 medali (8 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych)

W klasyfikacji medalowej, uwzględniającej 19 klubów z całej Polski, Delfin Kłobuck, pomimo zdobycia największej liczby medali ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu, ustępując Dragonowi Będzin (17 medali) oraz zwycięskim gospodarzom, MKP Zabrze (22 medale).
– Oprócz medalistów niektórzy nasi zawodnicy byli bardzo blisko miejsc na podium. Niemniej wszyscy popłynęli bardzo dobrze i uzyskali zadowalające wyniki. Dzięki rezultatom w klasyfikacji medalowej wyprzedziliśmy bardziej utytułowane oraz posiadające większe możliwości finansowe i organizacyjne pływackie kluby, m.in. Sikret Gliwice, Jedynkę Łazy, Vegę Dobrodzień, MMKS Kędzierzyn Koźle czy czeski Frydek-Mistek. Co najważniejsze, nam trenerom udało się stworzyć grupę pływaków, którzy tworzą zgrany team, regularnie startujący z sukcesami w licznych zawodach rangi ogólnopolskiej. Przed nami kolejne wyzwania, ważne zawody, a mianowicie odbywające się 16 i 17 grudnia w Gliwicach Mistrzostwa Śląska w Pływaniu 12- i 13-latków. Obfitujący w zawody i pływackie sukcesy 2019 rok kończymy rozgrywanymi 14 i 21 grudnia zawodami w Kłobucku o puchar burmistrza Jerzego Zakrzewskiego – informuje Michał Kalke, główny trener Delfina Kłobuck.
Ponadto podczas minionego weekendu w rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych (14 lat) udanie zaprezentowała się Patrycja Kmieć (2005 r.), która popłynęła w niedzielnym finale B na dystansie 200 metrów stylem klasycznym (15. miejsce). Natomiast w Lublińcu podczas XII Przełajowych Biegów Mikołajkowych znakomicie spisali się brat i siostra, Kajetan i Michalina Wydmuchowie, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na dystansach młodzieżowych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

cc

UCZCILI PAMIĘĆ ZMARŁYCH

Ewa Chojnacka31 października 2020
um

UWAGA! ZMIANA ZASAD OBSŁUGI INTERESANTÓW

Ewa Chojnacka31 października 2020
strajk-klobuck

U nas też protesty kobiet!

Jarosław Jędrysiak29 października 2020
stadion-klobuck

POSTĘPUJĄCE PRACE NA TERENIE OSIR W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka29 października 2020
poprzeczna4

REMONT ULICY POPRZECZNEJ

Ewa Chojnacka27 października 2020
lampa

Nowe oświetlenie na kolejnych ulicach

Jarosław Jędrysiak26 października 2020