Przez trzy wsie po dobrej drodze – Gazeta Kłobucka
Popów, Zbory, Florianów

Przez trzy wsie po dobrej drodze

Powstał prawie 5-kilometrowy odcinek drogi, który na całej długości wyposażony został w chodnik 2-metrowej szerokości – podkreśla starosta. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Przez trzy wsie po dobrej drodze

DROGI. Po ukończeniu budowy właśnie ceremonialnie otwarto kilkukilometrowy odcinek drogi w gminie Popów

Po inwestycjach w kanalizację i dłuższym braku gruntownych remontów droga, która przecina gminę Popów od Florianowa przez Zbory do ronda w Popowie i dalej biegnie do końca gminnej wsi w kierunku Wąsosza, doczekała się niedawno remontu. Jeszcze przed świętami dokonano też ceremonialnego przecięcia wstęgi i symbolicznego oddania tej trasy do użytku. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele władz powiatu i gminy Popów – przede wszystkim starosta Henryk Kiepura, wójt Jan Kowalik i były już wójt Bolesław Świtała, za którego czasów starania o tę inwestycję się rozpoczęły.
– Powstał prawie 5-kilometrowy odcinek drogi, który na całej długości wyposażony został w chodnik 2-metrowej szerokości – podkreśla starosta.
Zadanie współfinansowane było z budżetów powiatu i gminy Popów oraz dzięki dotacji z budżetu państwa. Kosztowało w sumie ponad 7 milionów złotych. Nowa droga jest oczywiście bez porównania lepsza niż przed remontem . Przede wszystkim będzie też bardziej bezpieczna.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. obserwator

    27 grudnia 2019 at 21:46

    A przez Napoleon i Parzymiechy strach jechać co by kół nie pourywać !.Chodnik tam ludzie widzieli tylko w telewizji. Ale kogo prowincja interesuje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów, Zbory, Florianów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów, Zbory, Florianów

K - Drogę robią i kurzy się jak diabli (3866) + fot

Drogę robią i kurzy się jak diabli

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2019
tr-1

Wybory bez wyborów

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2019
6

Remont może za dwa lata

Redakcja19 września 2015