Olga Skwara bez zarzutu – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Olga Skwara bez zarzutu

Od kilku lat mamy też najniższe w regionie ceny na dostawę techniki scenicznej. Staram się, by każda złotówka była wydana zasadnie. Zdążyłam się już jednak przez te kilka lat przyzwyczaić do ataków na mnie przez grupę tych samych osób – mówi Olga Skwara.
Olga Skwara bez zarzutu

SAMORZĄD. Prokuratura Rejonowa w Częstochowie umorzyła śledztwo prowadzone przez kłobucką komendę policji w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez Olgę Skwarę, dyrektorkę miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, przy organizacji Dni Kłobucka w 2018 roku, czym miała działać na szkodę interesu publicznego

Przypomnijmy: sprawę wywołali na jednej z przedwakacyjnych sesji rady miasta radni Witold Dominik i Aleksander Tokarz. O to, by zainteresować się głębiej tym tematem, wnioskowała również Ewelina Kotkowska.
Z zawiadomienia, które wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, wynikało, że Olga Skwara zleciła organizację Dni Kłobucka agencji z Inowrocławia i celowo podzieliła ją na sześć odrębnych zleceń, aby rzekomo uniknąć regulacji prawa zamówień publicznych, które określa kwoty, do których można wyłonić usługodawcę bez konieczności ogłaszania konkursu. Chodzi o pokazy strongmenów, Turniej Wymiataczy oraz koncerty, które odbyły się podczas ubiegłorocznych Dni Kłobucka. Autorzy pisma twierdzą, że wszystkie zamówione usługi powinny być ujęte w jednej umowie, ponieważ są to zamówienia tożsame i zostały zawarte w tym samym dniu. Zdaniem zawiadamiających również ceny koncertu zespołu Video oraz Turnieju Wymiataczy były zawyżone w porównaniu do cen z 2017 roku. O sprawie powiadomiono również Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Prokuratura po przesłuchaniu świadków i zapoznaniu się z materiałami dowodowymi uznała jednak zarzuty za bezpodstawne i umorzyła śledztwo.
Sama Olga Skwara mówi o sprawie następująco.
– Dzięki temu, że korzystaliśmy z usług jednej agencji, udało nam się uzyskać najlepsze z możliwych cen. Koszty koncertów warunkowane są wieloma czynnikami. Są one inne w zależności od miejsca, czasu i liczby występów artystów w danym dniu. Koncert zespołu Video był negocjowany przez pracowników naszego ośrodka przez różne źródła, otrzymaliśmy najlepszą cenę – tłumaczy dyrektorka. – Od kilku lat mamy też najniższe w regionie ceny na dostawę techniki scenicznej. Staram się, by każda złotówka była wydana zasadnie. Zdążyłam się już jednak przez te kilka lat przyzwyczaić do ataków na mnie przez grupę tych samych osób – dodaje.

2 komentarze

2 Komentarze

  1. A szkoda że bez zarzutu

    7 stycznia 2020 at 10:16

    No jest się czym chwalić. A niech się żrom w tym Kłobucku 🙂 Polecam pozdrawiam dobry dojazd do Bytomia 😛

  2. Krynicki

    27 grudnia 2019 at 18:46

    tym dwóm, to się synapsy już od tego ciągłego ścigania afer wypaliły. A skoro tak to czym są teraz !!???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

cc

UCZCILI PAMIĘĆ ZMARŁYCH

Ewa Chojnacka31 października 2020
um

UWAGA! ZMIANA ZASAD OBSŁUGI INTERESANTÓW

Ewa Chojnacka31 października 2020
strajk-klobuck

U nas też protesty kobiet!

Jarosław Jędrysiak29 października 2020
stadion-klobuck

POSTĘPUJĄCE PRACE NA TERENIE OSIR W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka29 października 2020
poprzeczna4

REMONT ULICY POPRZECZNEJ

Ewa Chojnacka27 października 2020
lampa

Nowe oświetlenie na kolejnych ulicach

Jarosław Jędrysiak26 października 2020