Sklep „Ziółko” pomaga – Gazeta Kłobucka
Region

Sklep „Ziółko” pomaga

Sklep „Ziółko” to dobry wybór towarów i zarazem dobre wsparcie w zmaganiach ze stwardnieniem rozsianym. Za ladą – pani Basia, podopieczna Fundacji „Walczę z SM”.
Sklep „Ziółko” pomaga

ZDROWIE. To po pierwsze dobry sklep zielarski – dobrze zaopatrzony w produkty, których szukają tu klienci. Po drugie to też sklep, który oferuje sprzedaż wysyłkową osobom, które nie mogą przyjść osobiście. Po trzecie wreszcie – jest to sklep wyjątkowy. Kupując tutaj, można pomóc sobie. Ale pomaga się też chorym na stwardnienie rozsiane

Ktoś powie: sklepów zielarskich nie brakuje. Ten jeden – sklep „Ziółko” w Częstochowie – jest jednak wyjątkowy. Jest to przedsiębiorstwo społeczne prowadzone przez Fundację „Walczę z SM”. Co jeszcze ważniejsze, sklep nie tylko ma znaczenie dla wsparcia terapii chorych na stwardnienie rozsiane, czym zajmuje się sama fundacja, ale w pewnym sensie sam jest swego rodzaju formą terapii. Tu pracują bowiem osoby, które same zmagają się ze stwardnieniem rozsianym. Zakupy w sklepie „Ziółko” są więc także formą wsparcia w walce z tą chorobą – i to wsparcia okazywanego od razu na kilka sposobów. Co więcej, „Ziółko” otrzymało Certyfikat Prezydenta Miasta pt. „Miejsce przyjazne dla osób z niepełnosprawnością” – znajduje się tutaj sporo udogodnień: koperta parkingowa, łagodny wjazd do sklepu dla osób na wózku, możliwość pomiaru ciśnienia, a nawet obsługa w języku migowym.
– Fundacja „Walczę z SM” utworzyła to przedsiębiorstwo społeczne w odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności oraz wychodząc naprzeciw osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Dzięki pomocy Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mogliśmy utworzyć nowe miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnością – mówi Zbigniew Miśkiewicz, prezes Fundacji „Walczę z SM”.
Niezależnie od wyżej wspomnianych okoliczności, sklep „Ziółko” to po prostu dobry sklep zielarski. Można wstąpić do niego osobiście – w Częstochowie przy ul. Żareckiej 42a. Dodajmy, że wejście znajduje się od strony tylnej elewacji budynku. Można też zerknąć na stronę www.facebook.com/psziolko – gdzie na bieżąco prezentowana jest oferta sklepu i nowości na jego półkach. Oprócz ziół dostaniemy tu też zdrowe, naturalne, ekologiczne produkty (np. soki), olejki eteryczne, leki na bazie ziół, herbaty, żele i kremy.
– Bardzo wszystkich serdecznie zapraszamy do „Ziółka”. Cały czas poszerzamy nasz asortyment zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Praca z ludźmi sprawia nam ogromną radość. Chętnie doradzimy i wysłuchamy każdego – mówi Aneta Klimas, kierownik sklepu.
Teraz, przed świętami, w sklepie „Ziółko” można też dostać specjalne ekologiczne sianko pod obrus na wigilijnym stole i wyjątkowe, ręcznie robione kartki świąteczne. Warto więc zajrzeć do sklepu czy na jego stronę choćby z ciekawości. Polecamy!
K - Sklep Ziółko pomaga 2

Sklep fundacji otrzymał certyfikat miejsca przyjaznego dla niepełnosprawnych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

urzad-wojewodzki-katowice

Zawieszone działanie instytucji

Jarosław Jędrysiak25 października 2020
pur_project

PUR PROJECT – OCIEPLENIA PIANĄ PUR

Ewa Chojnacka25 października 2020
mdm_energy

Producent Domów Energooszczędnych

Ewa Chojnacka24 października 2020
hh

FUNDACJA SZLACHETNY GEST – TROSZCZY SIĘ O DZIECI LECZONE ONKOLOGICZNIE

Ewa Chojnacka23 października 2020
karetka

Rodzina miała przynieść mu obiad i powiedzieć, że ma koronawirusa. Okazało się, że już nie żyje

Ewa Chojnacka22 października 2020
karetka

Karetki w kolejce do szpitali

Adam Świerczyński20 października 2020