Sklep „Ziółko” pomaga – Gazeta Kłobucka
Region

Sklep „Ziółko” pomaga

Sklep „Ziółko” to dobry wybór towarów i zarazem dobre wsparcie w zmaganiach ze stwardnieniem rozsianym. Za ladą – pani Basia, podopieczna Fundacji „Walczę z SM”.
Sklep „Ziółko” pomaga

ZDROWIE. To po pierwsze dobry sklep zielarski – dobrze zaopatrzony w produkty, których szukają tu klienci. Po drugie to też sklep, który oferuje sprzedaż wysyłkową osobom, które nie mogą przyjść osobiście. Po trzecie wreszcie – jest to sklep wyjątkowy. Kupując tutaj, można pomóc sobie. Ale pomaga się też chorym na stwardnienie rozsiane

Ktoś powie: sklepów zielarskich nie brakuje. Ten jeden – sklep „Ziółko” w Częstochowie – jest jednak wyjątkowy. Jest to przedsiębiorstwo społeczne prowadzone przez Fundację „Walczę z SM”. Co jeszcze ważniejsze, sklep nie tylko ma znaczenie dla wsparcia terapii chorych na stwardnienie rozsiane, czym zajmuje się sama fundacja, ale w pewnym sensie sam jest swego rodzaju formą terapii. Tu pracują bowiem osoby, które same zmagają się ze stwardnieniem rozsianym. Zakupy w sklepie „Ziółko” są więc także formą wsparcia w walce z tą chorobą – i to wsparcia okazywanego od razu na kilka sposobów. Co więcej, „Ziółko” otrzymało Certyfikat Prezydenta Miasta pt. „Miejsce przyjazne dla osób z niepełnosprawnością” – znajduje się tutaj sporo udogodnień: koperta parkingowa, łagodny wjazd do sklepu dla osób na wózku, możliwość pomiaru ciśnienia, a nawet obsługa w języku migowym.
– Fundacja „Walczę z SM” utworzyła to przedsiębiorstwo społeczne w odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności oraz wychodząc naprzeciw osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Dzięki pomocy Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mogliśmy utworzyć nowe miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnością – mówi Zbigniew Miśkiewicz, prezes Fundacji „Walczę z SM”.
Niezależnie od wyżej wspomnianych okoliczności, sklep „Ziółko” to po prostu dobry sklep zielarski. Można wstąpić do niego osobiście – w Częstochowie przy ul. Żareckiej 42a. Dodajmy, że wejście znajduje się od strony tylnej elewacji budynku. Można też zerknąć na stronę www.facebook.com/psziolko – gdzie na bieżąco prezentowana jest oferta sklepu i nowości na jego półkach. Oprócz ziół dostaniemy tu też zdrowe, naturalne, ekologiczne produkty (np. soki), olejki eteryczne, leki na bazie ziół, herbaty, żele i kremy.
– Bardzo wszystkich serdecznie zapraszamy do „Ziółka”. Cały czas poszerzamy nasz asortyment zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Praca z ludźmi sprawia nam ogromną radość. Chętnie doradzimy i wysłuchamy każdego – mówi Aneta Klimas, kierownik sklepu.
Teraz, przed świętami, w sklepie „Ziółko” można też dostać specjalne ekologiczne sianko pod obrus na wigilijnym stole i wyjątkowe, ręcznie robione kartki świąteczne. Warto więc zajrzeć do sklepu czy na jego stronę choćby z ciekawości. Polecamy!
K - Sklep Ziółko pomaga 2

Sklep fundacji otrzymał certyfikat miejsca przyjaznego dla niepełnosprawnych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

a1lgota3

Węzeł Lgota już otwarty!

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2020
solary

Więcej na OZE, ale nie dla nas

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2020
a1 lgota

Węzeł Jasna Góra na A1 będzie dziś otwarty (ZDJĘCIA)

Ewa Chojnacka15 lutego 2020
Oszuści-wyłudzili-od-seniorów-blisko-11-mln-zł

Oszuści wyłudzili od seniorów blisko 11 mln zł

Adam Świerczyński6 lutego 2020
nadchodzi-ekologiczny-ład-4378-fot

Nadchodzi ekologiczny ład

Adam Świerczyński6 lutego 2020
bg1

Już w marcu kolejne wydanie Magazynu Biznes&Gospodarka.

Magdalena Kurzak31 stycznia 2020