Ostatni ośrodek bez termomodernizacji – Gazeta Kłobucka
Starokrzepice

Ostatni ośrodek bez termomodernizacji

ARCH.
Ostatni ośrodek bez termomodernizacji

W ostatnich latach docieplano i remontowano po kolei wszystkie ośrodki zdrowia na terenie powiatu. Ale nie ten w Starokrzepicach

Tu od początku samorządowcy wskazywali jako przyczynę odkładania termomodernizacji ośrodka w Starokrzepicach. – Powód jest jeden. W tym obiekcie jest kilku właścicieli. To powiat kłobucki, gmina Krzepice i osoby prywatne – mówi starosta Henryk Kiepura.
Możliwe jednak, że i tu coś w końcu drgnie. Niedawno odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele zarządu powiatu, burmistrz Krzepic oraz mieszkańcy. Dyskutowano o tym, jak doprowadzić do tej ostatniej w powiecie termomodernizacji ośrodka zdrowia.
– Zawarliśmy porozumienie . Wspólnie z gminą podjęliśmy się pokryć koszty około 15 tys. zł opracowania inwentaryzacji tego obiektu i sporządzenia audytu. To pozwoli poznać kosztorys, jaki pojawi się na przeprowadzenie tego zadania – informował w poniedziałek na sesji starosta.
Czy następnie sprawa znajdzie kontynuację, to jeszcze nie jest przesądzone. Odbędzie się w tej sprawie kolejne spotkanie z udziałem wszystkich właścicieli obiektu. Starosta zapowiada, że powiat będzie zajmował na nim stanowisko, że termomodernizację należy przeprowadzić. I będzie szukał źródła finansowania dla tego zadania.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Starokrzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Starokrzepice

swift

Wypadek na Oleskiej

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2020
asca

Zrobią parking w centrum

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2017
siat

Pewne wygrane Tygrysów i Victorii

Stanisław Wrzesiński29 września 2017
star

100 lat OSP w Starokrzepicach

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2017
1

Spotkali się gołębiarze

Redakcja2 stycznia 2017
3

W niedzielę do urn

Redakcja6 maja 2016