Pociągiem za darmo – Gazeta Kłobucka
Region

Pociągiem za darmo

Pociągiem za darmo

FERIE. Ferie w naszym województwie zaczynają się tym razem bardzo wcześnie – już w poniedziałek. Jeśli ktoś planuje wyjazd i chce przy tym skorzystać z pociągów, to może zaoszczędzi kilka złotych

Mały prezent mają dla dzieci i młodzieży Koleje Śląskie. Uruchomią (po raz kolejny) akcję „Kolej na Ferie”. A dzięki temu w czasie ferii przejazdy dla dzieci i młodzież pociągami Kolei Śląskich będą bezpłatne. Kto chce więc pojechać w tym czasie na Śląsk, do Cieszyna na czeskiej granicy, a przede wszystkim w Beskidy – może zaoszczędzić. Warto tu bowiem wspomnieć, że pociągi Kolei Śląskich dojeżdżają do Wisły i Zwardonia w Beskidach, a nawet do Zakopanego pod Tatrami. Przy czym akurat do Zakopanego trzeba za bilet zapłacić jak zawsze. Za darmo dojedzie się za to do czeskiego Bohumina. Pewien problem polega też na tym, że Kolejami Śląskimi nie odjedziemy z powiatu kłobuckiego. Musimy wsiąść w Częstochowie.
Jak skorzystać z darmowego przejazdu? Zamiast biletu trzeba mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Dotyczy to tak samo uczniów szkół podstawowych, jak i liceów, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi (wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek). A maluchy do lat 4 i tak zawsze jeżdżą Kolejami Śląskimi za darmo.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

ziemia

Budują stację meteo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
zus

Tarcza 3.0 rozpoczęła działanie

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
jasna gora

Pielgrzymi z Łowicza szli na Jasną Górę, zostali zatrzymani przez policję

Ewa Chojnacka26 maja 2020
pielgrzymki

Pielgrzymki będą się odbywać mimo pandemii

Adam Świerczyński21 maja 2020
szycie_maseczki

KOLEKCJA Z „CZASÓW ZARAZY”

Ewa Chojnacka13 maja 2020
lotnisko

Lotnisko rośnie

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020