Pociągiem za darmo – Gazeta Kłobucka
Region

Pociągiem za darmo

Pociągiem za darmo

FERIE. Ferie w naszym województwie zaczynają się tym razem bardzo wcześnie – już w poniedziałek. Jeśli ktoś planuje wyjazd i chce przy tym skorzystać z pociągów, to może zaoszczędzi kilka złotych

Mały prezent mają dla dzieci i młodzieży Koleje Śląskie. Uruchomią (po raz kolejny) akcję „Kolej na Ferie”. A dzięki temu w czasie ferii przejazdy dla dzieci i młodzież pociągami Kolei Śląskich będą bezpłatne. Kto chce więc pojechać w tym czasie na Śląsk, do Cieszyna na czeskiej granicy, a przede wszystkim w Beskidy – może zaoszczędzić. Warto tu bowiem wspomnieć, że pociągi Kolei Śląskich dojeżdżają do Wisły i Zwardonia w Beskidach, a nawet do Zakopanego pod Tatrami. Przy czym akurat do Zakopanego trzeba za bilet zapłacić jak zawsze. Za darmo dojedzie się za to do czeskiego Bohumina. Pewien problem polega też na tym, że Kolejami Śląskimi nie odjedziemy z powiatu kłobuckiego. Musimy wsiąść w Częstochowie.
Jak skorzystać z darmowego przejazdu? Zamiast biletu trzeba mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Dotyczy to tak samo uczniów szkół podstawowych, jak i liceów, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi (wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek). A maluchy do lat 4 i tak zawsze jeżdżą Kolejami Śląskimi za darmo.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
pociag

Pociągi ruszą za granicę

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020