Wielka Orkiestra już w niedzielę – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Wielka Orkiestra już w niedzielę

Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami powinien dać radę znaleźć każdy, kto zechce wesprzeć datkiem tę akcję charytatywną.
Wielka Orkiestra już w niedzielę

WOŚP. Przed nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kłobucku pod patronatem burmistrza i starostwa organizuje go ZHP Hufiec Kłobuck, a współorganizują MOK w Kłobucku i Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku. Harcerze podzielili się z nami informacją, jakie atrakcje przygotowali na najbliższą niedzielę

W czasie finału WOŚP w Kłobucku trwać będzie tradycyjna uliczna zbiórka pieniędzy, prowadzona na terenie samego miasta, ale i w kilku miejscach w powiecie. Burmistrz podkreśla, że zakres gazyfikacji Kłobucka zależy w dużym stopniu od zainteresowania firm, bo to ich zapotrzebowanie na błękitne paliwo czyni budowę gazociągu opłacalną.
Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami powinien dać radę znaleźć każdy, kto zechce wesprzeć datkiem tę akcję charytatywną. Wśród atrakcji towarzyszących imprezie będzie też możliwość skosztowania grochówki z kuchni polowej, którą przygotuje klub motocyklowy SKL Dragon. Nad zalewem Zakrzew można z kolei „załapać się” na pieczoną kiełbaskę. Z WOŚP zagrają Kłobuckie Morsy, które zapraszają nad zalew między 13.30 a 16.00 – będzie tu też m.in. pokaz ratownictwa wodnego (14.15) i wspólne morsowanie (od 15.00). W MOK-u działać będzie natomiast kawiarenka. A już podczas realizacji programu finału odbędzie się tradycyjna aukcja gadżetów. Jej główne odsłony planuje się w MOK-u na 14.50, 16.00, 16.55, 17.50 i 18.45. Podajemy te godziny, aby zainteresowani mogli w przybliżeniu odpowiednio zaplanować swoje przyjście na finał w domu kultury.
Sam główny program artystyczny imprezy ruszy od drugiej po południu w MOK-u. Będzie dużo ruchu i tańca – najpierw wystąpią dzieci z kłobuckich przedszkoli oraz Szkoła Tańca MKDance. Przed czwartą – zumba dla najmłodszych. Od około 16.30 do występów włączą się uczniowie – najpierw z kłobuckiej Dwójki. Po piątej gościnnie wystąpią też reprezentanci szkół w Popowie i w Wąsoszu Górnym. Warto tu dodać, że równolegle własny program artystyczny będzie realizować u siebie w Popowie Gminne Centrum Kultury – tam zabawa potrwa od 14.30 do 20.30. Bo wydarzenia WOŚP w gminie Popów są tradycyjnie już koordynowane przez sztab orkiestry w Kłobucku.
Po szóstej w MOK-u wystąpi podstawówka Jedynka, a potem zespół wokalny Fortissimo z MOK-u. Tuż po siódmej na scenie zagości szkoła Trójka. Jak widzimy – główny ciężar imprezy na scenie biorą na siebie dzieci. O 19.30 ostatnia odsłona zumby, a tuż po niej, o 20.00, tradycyjne Światełko do Nieba. Organizatorzy proszą więc wszystkich o zabranie ze sobą wszystkiego, co świeci – mogą to być latarki, zimne ognie, ostatecznie choćby telefony.
Finał WOŚP odbywać się będzie nie tylko w Kłobucku i w Popowie. Własne sztaby mają także inne miejscowości w powiecie – tradycyjnie już to Krzepice, Przystajń i Wręczyca i Truskolasy. Warto odwiedzić więc miejsca, gdzie tradycyjnie organizuje się finały orkiestry. A u organizatorów popytać o to, co ciekawego na tę wyjątkową niedzielę przygotowali.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Rekrutują do szkół i przedszkoli (4426) + fot

Rekrutują do szkół i przedszkoli

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
K - Plastyczne nie dla narkotyków (1056) + fot

Plastyczne „nie” dla narkotyków

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
K - Koncert kolęd w kościele 1

Koncert kolęd w kościele

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2020
mors

Morsujący Kłobuck

Ewa Chojnacka7 lutego 2020
K - Nowy rok Akademii Trzeciego Wieku (772) + fot

Nowy rok Akademii Trzeciego Wieku

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2020
stomatolog

Stomatolog dla 1,5 tys. kłobuckich uczniów!

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2020