Upewnij się, że dziecko pojedzie bezpiecznie – Gazeta Kłobucka
Zawady

Upewnij się, że dziecko pojedzie bezpiecznie

Dla pewności lepiej poprosić policję, by sprawdziła autokar, którym dziecko pojedzie na ferie.
Upewnij się, że dziecko pojedzie bezpiecznie

FERIE. Policja zachęca, by informować o potrzebie kontroli autokarów, którymi dzieci pojadą na zimowy wypoczynek. Ferie u nas w tym roku są w styczniu – już od poniedziałku

To taka coroczna policyjna akcja związana z wyjazdami na ferie. Mundurowi sami wykazują tu zresztą inicjatywę i sprawdzają stan techniczny autokarów i busów, którymi potem dzieci podróżują na zimowy wypoczynek. Przy okazji kontroluje się też kierowców – ich uprawnienia, trzeźwość. Każdy organizator wypoczynku dla dzieci czy też opiekun takiej grupy, a przede wszystkim każdy rodzic może zgłosić policji potrzebę kontroli pojazdu, który będzie przewoził małych i młodych pasażerów. Warto jednak wiedzieć, że zainteresowanie tego rodzaju pomocą ze strony policji jest spore.
– Prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, najlepiej z co najmniej pięciodniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów – informuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński. – Informacje takie można przekazywać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Kłobucku lub telefonicznie na numer: 34 3109290. Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności – dodaje policjant.
W razie konieczności autokar można też sprawdzić w trasie, ale wiadomo, że lepiej pewność co do stanu pojazdu – i stanu kierowcy – uzyskać jeszcze zanim wsiądą do niego dzieci. Oczywiście kierujący sprawnymi autokarami i posiadający stosowne uprawnienia kierowcy nie mają powodu, by takich kontroli unikać czy się ich obawiać.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Kamilek bajerancik

    13 stycznia 2020 at 02:15

    Pięknie tak cyt. „Prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, najlepiej z co najmniej pięciodniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów” Prosimy zgłaszać wcześniej aby firmy transportowe przygotowały się do naszych kontrol ogumienie wymieniły itp i kierowca przygotowany z kompletem uprawnień i trzeźwy bo wiedział o kontroli. Super kontrola. A może WRD by wyrywkowo kontrolowała takie autokary na droga z kontroli statycznych także te ze starostwa czy miasta co dzieci dowożą do szkół. A może kamilek powie ile taki policjat jest w stanie skontrolować na tym parkingu przed MOK-iem ? Niech sobie odpowie czy zawieszenie może sprawdzić czy może wejsc pod pojazd sprawdzić podwozie ? Warjatów z ludzi bajerką szybko idzie zrobić. Dobrze przynajmniej ze gazeta kłobucka nie tytułuje kamila jak oficera prasowego bo mi się tym rzygać juz chciało 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zawady

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zawady

remont

Centrum Usług Społecznościowych w dawnym przedszkolu

Jarosław Jędrysiak14 października 2020
alkomat

Pijany rąbnął w płot

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
K - Tirem potrącił pieszą (1926) + fot

Tirem potrącił pieszą

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2020
NOWY-ROK-ZAWADY

Wspólnie witali Nowy Rok

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2020
K - Rączka gotował z Jutrzenką 1

Rączka gotował z Jutrzenką

Ewa Chojnacka31 lipca 2019
reg

Budujcie się, póki można! To ostatni moment

Jarosław Jędrysiak24 grudnia 2018