Fielmann – niemiecki lider branży optycznej otworzył nowy salon w Częstochowie – Gazeta Kłobucka
Częstochowa

Fielmann – niemiecki lider branży optycznej otworzył nowy salon w Częstochowie

Fielmann
Fielmann – niemiecki lider branży optycznej otworzył nowy salon w Częstochowie

Marka Fielmann, obecna na niemieckim rynku od 1972 roku, 19 grudnia br. otworzyła swój nowy salon w Częstochowie przy Alei Najświętszej Maryi Panny 33. Wcześniej salon marki Fielmann znajdował się w Galerii Jurajskiej. Marka Fielmann oferuje oprawki okularowe znanych projektantów w korzystnych cenach oraz ma bogatą ofertę własnych produktów najwyższej jakości. Marka zasłynęła w Niemczech w latach 70-tych tym, że oferowała okulary i doradztwo na światowym poziomie w przystępnych cenach. W tej chwili co druga sprzedana w Niemczech para okularów pochodzi z salonów Fielmann.

775 salonów w Europie, 20 w Polsce
W listopadzie 2019 roku pod szyldem Fielmann działało w Europie 775 salonów optycznych – w tym 20 w Polsce. W 2018 firma sprzedała ponad osiem milionów par okularów i wygenerowała obrót w wysokości 1,65 miliarda euro. Od 1972 roku Fielmann sprzedał 160 milionów par okularów a ponad 24 miliony osób w Europie nosi okulary Fielmann i skorzystało z profesjonalnego doradztwa optyków i optometrystów w sieci salonów marki.
Salon Fielmann w Częstochowie zmienił lokalizację, aby zaoferować klientom jeszcze bardziej komfortowe i przyjazne miejsce, w którym mogą otrzymać doradztwo w doborze okularów i soczewek kontaktowych na najwyższym poziomie.
Znajdziesz swoją parę
„Chcemy stać się głównym graczem w branży w regionie. Mamy wysoko wykwalifikowanych optyków i specjalistów w dziedzinie optyki, którzy oferują klientom najlepsze rozwiązania i najwyższej jakości okulary – zarówno z kolekcji Fielmann, jak i projektantów znanych na całym świecie – w przystępnych cenach. Naszym celem jest to, aby każdy salon Fielmann był miejscem, w którym nasi klienci czują się najważniejsi. Mamy otwarte wystawy produktowe, aby nasi klienci mogli wybierać spośród tysięcy różnych oprawek i aby wychodzili z salonu z pewnością, że dokonali doskonałego wyboru i kupili okulary w dobrej cenie. A jeśli mimo wszystko uznają, że potrzebują innych oprawek, mogą je zwrócić lub wymienić w salonie bez ponoszenia dodatkowych opłat. W naszych salonach można również bezpłatnie zbadać wzrok bez wcześniejszego umawiania wizyty” – mówi Dariusz Sądowski, zastępca Dyrektora Generalnego Fielmann.
Fielmann w Polsce
Poza Częstochową, salony firmowe Fielmann w Polsce znajdują się również we Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Radomiu, Katowicach, Gliwicach, Płocku, Gdyni, Bytomiu, Koszalinie, Chorzowie, Legnicy oraz w Bydgoszczy. Pierwszy salon marki Fielmann w Polsce został otwarty w Poznaniu w 1999 roku. Firma zatrudnia w Polsce 250 pracowników, a w 2018 roku sprzedała ponad 130 tysięcy par okularów i wygenerowała roczny obrót w wysokości 12,7 miliona euro.

„Na naszych rozwojowych rynkach, takich jak Polska, realizujemy strategię szybkiej ekspansji. Perspektywicznie zamierzamy sprzedawać w Polsce 400 000 par okularów rocznie w około 50 salonach i osiągać obroty wynoszące 40 milionów euro rocznie” – dodaje Dariusz Sądowski.

Strategia rozwojowa firmy jest realizowana z troską o lokalne społeczności i wspieranie rozwoju lokalnego rynku optycznego. Poprzez zatrudnianie najlepszych lokalnych specjalistów i otwieranie kolejnych salonów w starannie wybranych lokalizacjach w każdym z krajów, gdzie obecna jest marka Fielmann, firma realizuje swoje zobowiązanie wobec lokalnych społeczności. Wynika z niego również troska o rozwój zawodowy pracowników. Fielmann inwestuje w rozwój swoich pracowników oferując pakiety szkoleń na każdym etapie kariery.

O firmie
Fielmann jest marką optyczną, która od zawsze wyprzedzała swoje czasy, oferując szereg udogodnień, które z czasem stawały się standardami w branży. Marka założona w 1972 r. przez Günthera Fielmanna, który otworzył swój pierwszy sklep z okularami w Cuxhaven, ma teraz 775 salonów w całej Europie, w tym 20 w Polsce i jest liderem branży w Niemczech.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

twarze_przyszlosci

TWARZE PRZYSZŁOŚCI – NIE TYLKO NA 800-LECIE

Ewa Chojnacka26 lutego 2020
ad

Prezydent Częstochowy członkiem Europejskiego Komitetu Regionów

Ewa Chojnacka16 lutego 2020
chcesz_sie_bawic

CHCESZ SIĘ BAWIĆ? ZADZWOŃ!

Ewa Chojnacka2 lutego 2020
parkitka

Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia Raka Piersi

Ewa Chojnacka30 stycznia 2020
be-yourself

I Ogólnopolska Konferencja „Be Yourself – Ze mną możesz być sobą”

Ewa Chojnacka16 stycznia 2020
2

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW

Ewa Chojnacka14 stycznia 2020