W mieście źle parkują? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

W mieście źle parkują?

Radny uważa, że policja powinna częściej reagować na przypadki złego parkowania w Kłobucku.
W mieście źle parkują?

PROBLEM. Aut jest coraz więcej – i odczuwa się to zarówno podczas jazdy, jak i przy potrzebie zaparkowania. Z parkowaniem bywa problem. Bo nie wszyscy robią to zgodnie z przepisami. Radny zdecydował się zwrócić na to uwagę policji

Podczas ostatniej kłobuckiej sesji problem parkowania w Kłobucku podniósł Aleksander Tokarz.
– Patrolujecie ulice naszego miasta i siłą rzeczy wasi funkcjonariusze powinni reagować na pewne nieprawidłowości na drogach – zwrócił się radny do obecnego na sesji szefa powiatowej policji.
– Przejeżdżam przez niektóre skrzyżowania z trudem. Ponieważ auta parkują zbyt blisko. I to nie dzieje się sporadycznie, ale nagminnie, dzień w dzień. Na przykład na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Ogrodowej. Ciężko i ryzykownie przejeżdżać przez to skrzyżowanie – ocenił radny.
Wskazane ulice położone są w części miasta, gdzie ruch jest stosunkowo niewielki. Blisko też stąd do centrum – w rejonie ronda na Wieluńskiej – więc, kto wie, może kierowcy parkują tu czasem też po to, by załatwić jakieś sprawy w okolicy. Zresztą mniejsza o to miejsce. Radny wyraźnie mówi, że takich skrzyżowań jest w Kłobucku więcej.
– Prosiłbym o reakcję [na ten problem – dop. red.]. Przecież są wasze wewnętrzne regulacje, które nakreślają zakres patrolowania. Są wyszczególnione ulice. To wszystko jest raportowane przez funkcjonariuszy. Dziwi mnie, że brak jest reakcji na niewłaściwe parkowanie – dodał Aleksandr Tokarz.
Jak wyglądać powinna taka reakcja i czym się kończyć dla kierowcy, który źle zaparkował? Zostawmy to na boku. Komendant policji też wypowiedział się na temat problemu zgłoszonego przez radnego.
– Oczywiście, że funkcjonariusze są zadaniowani, żeby w ramach patrolowania zwracać też uwagę na takie zachowania kierujących, jak parkowanie czy też naruszanie przepisów wobec pieszych. Przypomnę naszym przełożonym, aby zwrócili na to uwagę – zapowiedział inspektor Tomasz Górka. Krótko mówiąc: warto zwrócić uwagę, jak się parkuje i czy na pewno poprawnie, bo policjanci teraz, po interwencji radnego Tokarza, być może będą na to reagować bardziej zdecydowanie niż do tej pory. W końcu przepisy obowiązują niezależnie od tego, czy miejsc do parkowania jest w mieście dość.
Szef policji broni jednak swoich podwładnych wobec podejrzenia, że często nie reagują wcale, choć pojawiają się w danym miejscu. – Często policjanci przejeżdżają przez Kłobuck, bo jadą gdzieś na interwencję – powiedział Górka.
Krótko mówiąc: jeśli przejeżdżają koło źle zaparkowanych aut i nie zatrzymują się tam i nie wlepiają mandatów od ręki, to być może po prostu mają inne zadanie, bardziej pilne – i muszą dojechać tam w pierwszej kolejności. Czy będą też wnikliwie przyglądać się temu, jak się parkuje w Kłobucku?
– Zwrócę na to uwagę bardzo mocno – posumował swoja odpowiedź dla radnego Tokarza komendant inspektor Górka.

4 komentarze

4 Komentarze

 1. gosc

  23 stycznia 2020 at 14:17

  Najlepiej nic nie robić i mieć klapki na oczach, sowite gaże pobierać i tyle.

 2. Szczypawka

  20 stycznia 2020 at 10:19

  A tak wogóle fajnie że ul. Mickiewicza jest w centrum. A pan Górka może prawde by powiedział że policjanci szukają na siłę wykroczeń uciążliwych społecznie żeby statystyka się w komendzie zgadzała. A nie zwracała uwagę na źle zaparkowane pojazdy . Widać nie liczy się w KPP w Kłobucku tendencja aby dbać o wizerunek Policji i zaufanie społeczeństwa do niej. Skoro problemy są zgłaszane a i tak nic tym się nie robi. Czego przykładem jest dzielnica w centrum w rejonie KPP pana Adama Ch.

 3. SKL

  19 stycznia 2020 at 22:38

  ukarani mandatami ( bo jest permanentny brak miejsc do parkowania) powinni podziękować , we właściwy sposób temu filozofowi, bo w pełni na to zasługuje !!!

 4. Strażnik Teksasu

  19 stycznia 2020 at 18:13

  A co mają powiedzieć mieszkańcy Częstochowy ile skli fatalnie parkuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Oddano cześć kłobuckiemu poecie 1

Oddano cześć kłobuckiemu poecie

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
kłobuck bez

Kłobuck bez obwodnicy!

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Rekrutują do szkół i przedszkoli (4426) + fot

Rekrutują do szkół i przedszkoli

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
K - Plastyczne nie dla narkotyków (1056) + fot

Plastyczne „nie” dla narkotyków

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
K - Koncert kolęd w kościele 1

Koncert kolęd w kościele

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2020
mors

Morsujący Kłobuck

Ewa Chojnacka7 lutego 2020