1400 aktorów Wręczyckich Jasełek – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

1400 aktorów Wręczyckich Jasełek

Wręczyckie Jasełka to okazja do scenicznych popisów dla grubo ponad tysiąca dzieci.
1400 aktorów Wręczyckich Jasełek

JASEŁKA. Za nami kolejne już, XVIII Ogólnopolskie Wręczyckie Jasełka. 10 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury uroczyście ogłoszono wyniki i rozdano nagrody

Impreza ma nie tylko długą już tradycję i sporą rangę, ale także budzącą zazdrość liczbę uczestników. Tym razem do Wręczyckich Jasełek zgłoszono aż 45 zespołów. Z różnych instytucji i placówek, w tym ze szkół i przedszkoli oraz z domów kultury. W efekcie w ciągu trzech dni na wręczyckiej scenie pojawiło się w sumie aż około 1400 młodych aktorów. Komisja sędziowska, w której składzie zasiedli m.in. specjaliści od teatru, etnografii, obejrzała 42 różne przedstawienia jasełkowe. I doceniła duży wkład pracy w przygotowanie przepięknych kostiumów i elementów dekoracji.
– Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych. To także okazja do prezentacji i konfrontacji dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych. Organizatorzy dziękują opiekunom grup za ogromny wkład w pracę z dziećmi, która owocuje wspaniałymi przedstawieniami, dostarczającymi widzom wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń – przekazuje nam w imieniu organizatorów Pawł Maźniak z zespołu GOK we Wręczycy Wielkiej.
Na galę finałową zaproszono tym razem zespół Wesołe Nutki z Gminnego Przedszkola w Olsztynie oraz Lenę Kołodziejczyk z Przedszkola im. Małego Księcia we Wręczycy Wielkiej. Było więc przedstawienie jasełkowe i pięknie zaśpiewana kolęda. Dodatkowo wystąpiła także Dziecięca Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej, grająca pod batutą Stanisława Przygody.
Na koniec trzeba uzupełnić, że Wręczyckie Jasełka organizują: GOK we Wręczycy Wielkiej, tutejsze Stowarzyszenie „PROM”, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska”.
K - 1400 aktorów Wręczyckich Jasełek 2

Gala finałowa odbyła się w sali widowiskowej wręczyckiego GOK-u.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

K - Mieszkańcy pomogą, by śmieci były tańsze (8500) + fot

Mieszkańcy pomogą, by śmieci były tańsze?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2020
gmina skazana

Gmina skazana na Stracha?

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Czołówka na Częstochowskiej (1610) + fot

Czołówka na Częstochowskiej

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
K - Ile tracą na reformach (2304) + fot

Ile tracą na reformach?

Jarosław Jędrysiak4 lutego 2020
K - Władza tłumaczy się ze śmieci (2754) + fot

Władza tłumaczy się ze śmieci

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2020
K - Koncert Noworoczny 1

Koncert Noworoczny

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2020