Nowy rok – stare nawyki – Gazeta Kłobucka
Powiat

Nowy rok – stare nawyki

Drogówka zapowiada kolejne akcje ukierunkowane na dyscyplinowanie kierowców, którzy mają „za ciężką” nogę.
Nowy rok – stare nawyki

POLICJA. Kłobucka drogówka przeprowadziła pierwszą w tym roku akcję „Prędkość”. Skąd policja wie, gdzie łapać piratów?

W zasadzie nie dziwi to, że podobne akcje zawsze kończą się zatrzymaniem kilkudziesięciu kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość. Każdy chyba wie, jak się u nas czasem jeździ. Tym razem warto ponownie podkreślić, że policja chętnie korzysta z narzędzia, dzięki któremu prawie na bieżąco wie, gdzie zdarzają się często przypadki zbyt szybkiej jazdy. To znana już Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sami mieszkańcy zaznaczają na niej miejsca, gdzie przeszkadza im zbyt duża prędkość jadących aut. To swego rodzaju zawiadomienie o łamaniu przepisów policja wykorzystuje skwapliwie. I właśnie w takich miejscach ustawiają się patrole z wszelkimi urządzeniami, które mundurowi mogą wykorzystać do pomiaru prędkości. Efekt? Tym razem zatrzymano do kontroli 56 kierowców, a 49 z nich jechało za szybko.
– Drogówka zapowiada kolejne akcje ukierunkowane na dyscyplinowanie kierowców, którzy mają „za ciężką” nogę – zapowiada rzecznik policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Wracając do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa („wujek Google” wyszuka ją bez trudu), to świetne narzędzie nie tylko dla policji, ale i dla każdego z mieszkańców. Jeśli ktoś widzi, że są miejsca, gdzie co chwila jeżdżą piraci drogowi, dzięki tej mapie łatwo je zgłosi drogówce – przez internet, także ze smartfona. Ale działa to i w drugą stronę. Jeśli ktoś z kierowców ma tę przypadłość, że jeździ czasem szybciej, niż pozwalają znaki, to na tej samej mapie łatwo sprawdzi, gdzie absolutnie nie warto tego robić – bo łatwo się nadziać na partol drogówki z radarem.
Przy okazji też mniej będzie piratowania tam, gdzie jest to najbardziej ryzykowne. Słowem: praktycznie same zyski z tej mapy. Przy okazji policja sprawdzała też stan trzeźwości – i tu nie mamy informacji, aby tym razem ktoś wpadł, co cieszy. Kontrolowano także wyposażenie samochodu. Może więc warto w ramach noworocznego nadrabiania zaległości sprawdzić, czy we własnym aucie ma się je w porządku i w komplecie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

K - Nowy pomysł na lokal po porodówce (1437) + fot-REZERWA

Starosta szefem sztabu wyborczego

Jarosław Jędrysiak24 lutego 2020
straz

22 jednostki w KSRG

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Dziki atakują (1429)

Dziki atakują

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
telefon senior

Oszuści znów dzwonią

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Szkolny sport z dotacją (1290) + fot

Szkolny sport z dotacją

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
komputer

Podejrzanie atrakcyjne ogłoszenie? To może być pułapka!

Adam Świerczyński6 lutego 2020