Marszałkowski budżet obywatelski zatwierdzony – Gazeta Kłobucka
Region

Marszałkowski budżet obywatelski zatwierdzony

Budżet obywatelski zatwierdzony do realizacji.
Marszałkowski budżet obywatelski zatwierdzony

FINANSE. Konkurs projektów do sfinansowania w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego odbył się po raz pierwszy. Dwa wskazane przez mieszkańców zadania będą realizowane na terenie powiatu kłobuckiego

Miło nam zawiadomić, że środki na realizację dostaną oba te projekty, które w końcu ubiegłego roku przedstawialiśmy na naszych łamach. W obu wypadkach – dzięki największej liczbie głosów oddanych właśnie na nie przez mieszkańców naszego regionu. Warto też zauważyć, że do wyboru były tu projekty dotyczące nie tylko powiatu kłobuckiego, ale także powiatów myszkowskiego i częstochowskiego oraz samej Częstochowy. Mimo wszystko spośród dostępnych propozycji wybrano właśnie te dwie, które będą realizowane w dużej części w powiecie kłobuckim.
Przypomnijmy, że pierwszy z wybranych przez mieszkańców teraz zatwierdzonych do realizacji programów dotyczy montażu defibrylatorów na obiektach użyteczności publicznej powiatów kłobuckiego i częstochowskiego. Te ratujące życie urządzenia pojawią się więc m.in. na urzędach, remizach. Drugi projekt dotyczył z kolei wsparcia dla rozwoju turystyki na rzekach Warta i Liswarta. I ten pomysł dotyczy obu powiatów na północy województwa, w tym oczywiście powiatu kłobuckiego.
Zatwierdzenie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dokonane zostało na sesji naszego śląskiego sejmiku. Wcześniej mieszkańcy głosowali na projekty do koca listopada. Wynik tego głosowania był znany w końcu roku.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

kasa

Mapa wsparcia dla firm

Adam Świerczyński29 maja 2020
ziemia

Budują stację meteo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
zus

Tarcza 3.0 rozpoczęła działanie

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
jasna gora

Pielgrzymi z Łowicza szli na Jasną Górę, zostali zatrzymani przez policję

Ewa Chojnacka26 maja 2020
pielgrzymki

Pielgrzymki będą się odbywać mimo pandemii

Adam Świerczyński21 maja 2020
szycie_maseczki

KOLEKCJA Z „CZASÓW ZARAZY”

Ewa Chojnacka13 maja 2020