Zabiła swojego męża – Gazeta Kłobucka
Region

Zabiła swojego męża

Rodzinna tragedia wydarzyła się w nocy z soboty na niedzielę.
Zabiła swojego męża

POLICJA. Rodzinna tragedia wydarzyła się w nocy z soboty na niedzielę. W poniedziałek 31-latka z Zimnowody usłyszała już zarzut zabójstwa męża. Przyznała się do popełnienia tego czynu. We wtorek zapadła decyzja o jej zatrzymaniu na trzy miesiące. Stanie przed sądem. W jednej chwili dwoje dzieci straciło w zasadzie oboje rodziców

W niedzielę 19 stycznia około pół godziny po północy policji zgłoszono, że w jednym z domów w Zimnowodzie doszło do zabójstwa.
– Od razu po zgłoszeniu skierowani zostali tam policjanci z Krzepic. A po potwierdzeniu, że doszło do rodzinnej awantury, w czasie której żona śmiertelnie zraniła nożem swojego męża, na miejsce skierowano też kryminalnych z Kłobucka. Niezwłocznie zawiadomiona została Prokuratura Rejonowa z Częstochowy i do Zimnowody przyjechała pani prokurator. Pod jej nadzorem zabezpieczano wszelkie ślady mogące mieć istotne znaczenie dla sprawy. Zatrzymano również kobietę podejrzaną o dokonanie zabójstwa – podaje nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, mł. asp. Kamil Raczyński.
Dalsze czynności dochodzeniowe znajdują się obecnie pod nadzorem prokuratury. Czego udało się dowiedzieć do tej pory?
– W poniedziałek do prokuratury doprowadzona została 31-letnia kobieta, która jest sprawczynią tego czynu. Został jej postawiony zarzut zabójstwa 42-letniego mężczyzny, który był jej mężem. Kobieta została przesłuchana. Przyznała się do popełnienia tego czynu. Złożyła też wyjaśnienia, w których opisała okoliczności, w jakich do tego doszło – podaje prokurator Piotr Wróblewski, rzecznik częstochowskiej prokuratury.
Po przesłuchaniu kobiety prokuratura złożyła wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. We wtorek na posiedzeniu sądu po godzinie 11.00 zapadła w tej sprawie pozytywna decyzja. Aneta M. poczeka więc na proces za kratkami.
Obecny zakres wiedzy prokuratury obejmuje drastyczne szczegóły tragicznego zdarzenia.
– Mężczyzna został ugodzony nożem w okolice biodra. Kobieta, która zadała cios, w tym momencie znajdowała się pod wpływem alkoholu.
Co do stanu mężczyzny, zostanie to ustalone w trakcie zarządzonej sekcji zwłok. Sekcja pozwoli też stwierdzić, jakich dokładnie obrażeń ciała doznał Paweł M. i co stanowiło bezpośrednią przyczynę jego zgonu – podaje prokurator Wróblewski. – W charakterze świadków przesłuchano członków rodziny. Bo w tym domu w czasie tego zdarzenia byli też obecni świadkowie. Części szczegółów znanych z wyjaśnień zatrzymanej na tym etapie jeszcze nie ujawniamy. To ze względu na dobro śledztwa – dodaje rzecznik.
Postępowanie dowodowe, które jest w toku, będzie służyło teraz m.in. weryfikacji wyjaśnień złożonych przez 31-latkę.
Małżeństwo miało dwójkę dzieci. Starsze w chwili tragedii przebywało u dziadka. Młodsze – było w tym samym domu, gdzie doszło do fatalnej w skutkach awantury. Dzieckiem tym następnie tymczasowo zaopiekowała się rodzina.
– Kwestia dalszej opieki nad dziećmi znajduje się poza zakresem toczącego się w sprawie postępowania. Tym zajmować się może sąd rodzinny, policja. Na pewno będzie potrzeba zabezpieczenia prawidłowej opieki dla tych dzieci – mówi rzecznik prokuratury.
Informacje do tej pory zgromadzone przez wymiar sprawiedliwości rysują też ponury kontekst niedzielnej tragedii.
– W tej rodzinie już wcześniej zdarzały się sytuacje w rodzaju awantur domowych. Wstępnie ustalono, że tam nawet miało się toczyć postępowanie w sprawie znęcania się przez tego mężczyznę nad żoną – dodaje na koniec rzecznik prokuratury.

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Czytelnik

    26 stycznia 2020 at 07:25

    Na wsi nawet jak ludzie widzą zło to i tak taki osobnik jest kryty i uważany za ,,swojego,,. Można zniszczyć innych a nie powiedzieć prawdy. Przykre. W tej sytuacji niestety dzieciom będzie najgorzej.

  2. Czytelnik

    24 stycznia 2020 at 16:36

    I znowu wszyscy wokoło wiedzieli i nikt nie powiedział głośno. Szkoda bo w wielu przypadkach można było uniknąć tragedii. Szkoda najwieksza dotyczy dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
pociag

Pociągi ruszą za granicę

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020