Stracił prawko na nowej drodze – Gazeta Kłobucka
Zbory

Stracił prawko na nowej drodze

Przekroczenie prędkości o ponad 50 na godzinę to powód do zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące.
Stracił prawko na nowej drodze

POLICJA. W Zborach jest już teraz nowa, dobra droga. Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym nadal jednak obowiązuje. A drogówka sprawdza, czy jest przestrzegane

To kolejny przypadek, gdy przekraczanie prędkości zgłoszone zostało przez mieszkańców poprzez zaznaczenie problemu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Duża liczba takich zgłoszeń spowodowała, że drogówka z radarem pojawiała się tu częściej. W poprzedni piątek podczas takiej kontroli wpadł 41-letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował audi i pędził przez Zbory 101 kilometrów na godzinę. Przekroczenie prędkości o ponad 50 na godzinę to powód do zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące. To też spotkało mężczyznę. Dodatkowo dostał 10 punktów karnych i wysoki mandat. Co ciekawe, drogówka zatrzymała go już po kilku minutach od chwili, gdy rozpoczęła kontrole prędkości pojazdów jadących przez Zbory.
Zgłoszenia poprzez wspomnianą wyżej mapę dokonywane są anonimowo. Mieszkańcy coraz częściej z tej możliwości korzystają. Policja dzięki temu kieruje swoje patrole tam, gdzie są najbardziej potrzebne. A i kierowcy dzięki niej mogą się zorientować, gdzie absolutnie nie warto łamać przepisów.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbory

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zbory

K - Coś nie tak z nową drogą (7488) + fot

Coś nie tak z nową drogą?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2020
1

Policja poszukuje świadków

Redakcja24 września 2016
2

Motorowerzysta poniósł śmierć

Redakcja27 sierpnia 2016