Jak dostrzegać przemoc i jej zapobiegać? – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Jak dostrzegać przemoc i jej zapobiegać?

Uczestnicy projektu przed turecką szkołą, która była jego gospodarzem.
Jak dostrzegać przemoc i jej zapobiegać?

EDUKACJA. Szkoła w Miedźnie jest jedną z sześciu placówek w pięciu różnych krajach, które niedawno rozpoczęły realizację projektu „Give up Bullying”. Nieznającym angielskiego więcej powie jego polskie hasło: „Przeciwdziałajmy zastraszaniu i przemocy rówieśniczej”

W ramach wspomnianego wyżej „Give up Bullying”, realizowanego ze środków unijnych Erasmus+ i przy udziale gminy Miedźno, tematem głównym jest wszelkiej postaci prześladowanie i przemoc rówieśnicza, z której przejawami można się (niestety) spotkać także w szkołach. Uczestnicy projektu z Polski oraz z Turcji, Rumunii, Estonii i Litwy pracowali tym razem w szkole partnerskiej Necmi Muammer Ortaokulu w Turcji. Z Miedźna pojechało tam 4 nauczycieli.
– Podczas spotkania szkoleniowego wymieniano się doświadczeniami oraz dyskutowano na tematy związane z przemocą rówieśniczą. Odbyły się warsztaty związane z umiejętnością rozpoznawania przypadków takiej przemocy. Szkolenie dotyczyło również rodzajów zastraszania oraz programu przeciwdziałania „KiVa”, który wdrażany jest w kilku krajach europejskich – mówi nam Justyna Cichoń-Dec ze szkoły w Miedźnie.
Kolejne tego rodzaju spotkanie w ramach projektu, który rozpisany jest na dwa lata, odbędzie się w Polsce, właśnie w Miedźnie.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Rodzic

    5 lutego 2020 at 17:22

    Oj potrzebny byłby audyt szkół w gminie Przystajń pod tym względem bo zdarzały się przypadki zastraszania wzajemnie wśród uczniów i wysyłania SMS z groźbami a nauczyciele bagatelizowali sprawę i udawali że nic się nie dzieje. Pozatrudniano pedagogów, psychologów i panie tylko ankiety wśród rodziców na wywiadówce rozdają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

derejczyk

Spór wójta i odwołanej dyrektorki trwa w sądach

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
wq

Ile wydali na delegacje?

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
BRON

Groził bronią szwagrowi

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020
policja

Domowy oprawca trafił do aresztu

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2020
miedzno-urzad-gminy

Porady prawne na odległość

Jarosław Jędrysiak6 kwietnia 2020
K - Sesja w cieniu epidemii (2719) + fot

Sesja w cieniu epidemii

Jarosław Jędrysiak20 marca 2020