Stomatolog dla 1,5 tys. kłobuckich uczniów! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Stomatolog dla 1,5 tys. kłobuckich uczniów!

Uczniowie szkół z Kłobucka i gminy Kłobuck skorzystają z darmowej opieki stomatologicznej świadczonej przez jedną z prywatnych częstochowskich przychodni. To efekt podpisanego w poprzedni czwartek porozumienia. (Zdjęcie ilustracyjne)
Stomatolog dla 1,5 tys. kłobuckich uczniów!

ZDROWIE. Miasto Kłobuck zawarło właśnie porozumienie, na mocy którego uczniowie tutejszych gminnych szkół podstawowych będą mogli za darmo korzystać z opieki stomatologicznej

Dokumenty, na mocy których dla uczniów dostępna będzie opieka stomatologiczna, 23 stycznia podpisane zostały przez burmistrza Jerzego Zakrzewskiego i NZOZ Przychodnię Stomatologiczno- Medyczną „Eskulap- -Med” z Częstochowy. Świadczenia zdrowotne z zakresu leczenia stomatologicznego dostępne będą dla dzieci i młodzieży ze szkół, których organem prowadzącym jest gmina Kłobuck, a finansowane będą ze środków publicznych. Z tej możliwości skorzystać będzie mogło około 1427 uczniów tutejszych szkół podstawowych.
Tego rodzaju pomoc dla uczniów oparta jest na przepisach ubiegłorocznej ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Obejmuje świadczenia ogólnostomatologiczne i profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży. Co będzie bezpłatne w ramach kontraktu z NFZ? Lista zawiera kilkanaście pozycji. Są na niej m.in. badania kontrolne (do 3 w roku), zdjęcia rentgenowskie, leczenie zębów (także kanałowe) oraz ich usuwanie, znieczulenie do prowadzonych zabiegów i używanie kompozytowych światłoutwardzalnych wypełnień. Dodatkowo także leczenie wybranych problemów ze szkliwem zębów i z błoną śluzową jamy ustnej. Sądzimy, że o szczegółowe informacje można zapytać przed wizytą w gabinecie, z którym można się skontaktować pod numerem 34 324 47 96. Wiedzę na ten temat mają też dyrektorzy każdej ze szkół prowadzonych przez miasto i gminę Kłobuck.
Wizyty we wspomnianej przychodni Eskulap-Med przy Nowowiejskiego 24 w Częstochowie będą możliwe od poniedziałku do piątku między 9.00 a 18.00, przy czym wcześniej trzeba umówić termin telefonicznie. Warto zaznaczyć, że przy ustalaniu terminu uczniowie będą uprzywilejowani, więc można się spodziewać, że oczekiwanie na nią będzie krótsze niż w przypadku innych pacjentów. A w przypadku spraw nagłych, jak ból zęba lub uraz – wizyta będzie możliwa jeszcze w dniu telefonicznego zgłoszenia. Wystarczy podać nazwę szkoły oraz potem w przychodni pokazać ważną legitymację szkolną. Koniecznej jest też, by uczeń przyjechał do gabinetu z rodzicem (lub opiekunem prawnym), który wyrazi zgodę na wykonanie świadczenia dentystycznego.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

poprzeczna4

REMONT ULICY POPRZECZNEJ

Ewa Chojnacka27 października 2020
lampa

Nowe oświetlenie na kolejnych ulicach

Jarosław Jędrysiak26 października 2020
kolejna wyborcza-dworzec

PKP zastanawia się nad dworcem

Jarosław Jędrysiak25 października 2020
urzad-miejski-klobuck

Projektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak23 października 2020
zakrzewski

Boisko z (około)miesięcznym poślizgiem

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
urzad-pracy

Urząd analizuje wnioski firm

Jarosław Jędrysiak20 października 2020