Podejrzanie atrakcyjne ogłoszenie? To może być pułapka! – Gazeta Kłobucka
Powiat

Podejrzanie atrakcyjne ogłoszenie? To może być pułapka!

Aby uniknąć tego typu oszustwa, w czasie internetowych zakupów zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.
Podejrzanie atrakcyjne ogłoszenie? To może być pułapka!

POLICJA. Przestępcy cały czas szukają nowych pomysłów lub modyfikują dotychczasowe sposoby działania, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać nasze zaufanie. Swoje ofiary często znajdują wśród osób korzystających z internetowych portali ogłoszeniowych, umieszczając w nich bardzo atrakcyjne ogłoszenia, w których oferują nawet oddanie rzeczy za darmo. Policja apeluje o ostrożność

Tego typu przestępstwa zawsze zaczynają się od umieszczenia w popularnym serwisie internetowym ogłoszenia, w którym wystawiony do sprzedaży przedmiot jest w bardzo okazyjnej cenie lub nawet ogłaszający chce oddać go za darmo, po opłaceniu symbolicznych kosztów przesyłki kurierskiej.
– Następnie oszust wysyła kupującemu specjalnie przygotowany link, za którego pomocą ma on możliwość bezpośredniego wykonania przelewu celem opłacenia kuriera – informuje młodszy aspirant Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckiej komendy policji.
– Niczego nieświadomy nabywca korzystając z linku, przekierowany jest do przygotowanej przez przestępców strony, poprzez którą wykonuje przelew, natomiast przestępcy uzyskują wszystkie dane niezbędne do zalogowania się do jego konta bankowości internetowej. Potem oszuści wykonują nieautoryzowany przelew środków z konta ofiary na znaczne kwoty.
Aby uniknąć tego typu oszustwa, w czasie internetowych zakupów zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nigdy nie korzystajmy z linków przesłanych przez sprzedającego, zarazem zawsze stosujmy dwuskładnikowe uwierzytelnianie logowania do swoich kont. Należy również każdorazowo weryfikować, czy połączenie z bankiem odbywa się z wykorzystaniem protokołu bezpieczeństwa SSL (w większości przeglądarek sygnalizuje to pojawienie się „kłódki”, a początek adresu powinien rozpoczynać się od ciągu znaków https://). Ponadto zawsze chrońmy hasła, loginy oraz swój telefon.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Więcej w Powiat

K - Nowy pomysł na lokal po porodówce (1437) + fot-REZERWA

Starosta szefem sztabu wyborczego

Jarosław Jędrysiak24 lutego 2020
straz

22 jednostki w KSRG

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Dziki atakują (1429)

Dziki atakują

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
telefon senior

Oszuści znów dzwonią

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Szkolny sport z dotacją (1290) + fot

Szkolny sport z dotacją

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
podszywają sie

Podszywają się pod skarbówkę

Adam Świerczyński4 lutego 2020