Pół setki oddało krew – Gazeta Kłobucka
Opatów

Pół setki oddało krew

Zgłosiło się ponad pół setki chętnych do honorowego oddania krwi. Akcja krwiodawstwa miała rekordową frekwencję.
Pół setki oddało krew

AKCJA. W niedzielę w Opatowie odbyła się pierwsza w tym roku i bardzo udana akcja honorowego krwiodawstwa

Wiemy, że w naszym powiecie jest kilka miejsc, w których organizuje się akcje honorowego krwiodawstwa, a między nimi jest coś w rodzaju zdrowej, honorowej rywalizacji. Bo każdy chce mieć jak najwięcej uczestników i jak najlepiej przysłużyć się potrzebującym bliźnim. Dziś swoim wynikiem pochwaliła się naszej redakcji Ochotnicza Straż Pożarna z Opatowa. Akcja honorowego krwiodawstwa, którą w minioną niedzielę strażacy urządzili przed swoją remizą, była pierwszą w tym roku, ale w ogóle już ósmą, którą tutaj zorganizowano.
– Pomimo chłodu panującego za oknem na parkingu przy OSP Opatów ustawiały się kolejki potencjalnych dawców krwi. Do niedzielnej zbiórki zarejestrowały się 52 osoby. To rekordowa frekwencja – mówi Wojciech Kempa z opatowskiej OSP, inicjator i główny organizator akcji. W gronie tych, którzy zdecydowali się honorowo oddać krew, świetnie odliczyli się strażacy z miejscowej OSP. W kolejce do krwiobusu, który przyjechał tu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, druhowie ustawiali się w służbowych mundurach. Udział w akcji chętnie wzięli też zawodnicy klubu MMA Husaria Truskolasy.
– Zaprosiłem ich i po treningu przyjechała cała grupa – relacjonuje Wojciech Kempa. – Z każdą akcją przychodzi coraz więcej ludzi. A to bardzo cieszy – podkreśla.
Udana akcja daje nie tylko pozytywny skutek w postaci zgromadzonej krwi i sporej satysfakcji, jaką mają organizatorzy. Jest to także najlepsza zachęta, by kolejne takie akcje organizować regularnie. Już dziś wiemy, że w Opatowie będzie okazja znowu honorowo oddać krew. Już za dwa miesiące. Miejmy nadzieję, że padnie wtedy kolejny rekord frekwencji.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    13 lutego 2020 at 15:43

    Polała się krew …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020
straz1

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020
K - Pijana złapana dwa razy (1712) + fot

Pijana złapana dwa razy

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2020
opatow

Ośrodek znów czynny

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2020