Tirem potrącił pieszą – Gazeta Kłobucka
Zawady

Tirem potrącił pieszą

Fatalny wypadek w Zawadach. Seniorka prowadziła rower poza terenem niezabudowanym po tej samej stronie drogi i w tę samą stronę, w którą jechał kierowca wielkiej ciężarówki. Nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. Poważnie ranna trafiła do szpitala.
Tirem potrącił pieszą

POLICJA. W poniedziałek około godziny 17.40 w Zawadach na ulicy Częstochowskiej doszło do potrącenia 89-letniej kobiety

Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki, 50-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, jadący w kierunku Działoszyna, potrącił 89-latkę, która prowadziła rower. Kobieta szła po tej samej stronie drogi i w tym samym kierunku, w którym jechała ciężarówka. Nie posiadała też na sobie żadnych elementów odblaskowych. – Na skutek zdarzenia 89-latka, mieszkanka gminy Popów, doznała poważnych obrażeń ciała. Z miejsca wypadku została zabrana do częstochowskiego szpitala. Kierowca ciężarowego zestawu jest mieszkańcem powiatu wieluńskiego. W chwili zdarzenia był trzeźwy – podaje kluczowe informacje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Okoliczności wypadku na miejscu badali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki, a także biegły sądowy z zakresu oceny stanu technicznego pojazdów. W toczącym się postępowaniu uwzględniona zostanie także opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Nad wyjaśnieniem detali i przyczyn zdarzenia kłobuccy śledczy pracują pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.
Zwraca uwagę, że kobieta poruszała się poza terenem zabudowanym bez jakiegokolwiek elementu odblaskowego. Nie przesądzając wpływu tego faktu na wypadek, nie sposób nie zauważyć, że noszenie elementów odblaskowych po prostu zwiększa szansę na to, że uniknie się potrącenia. Kierowcy dostrzegają pieszych z odblaskami z odległości kilka razy większej. Poza tym noszenie odblasków poza terenem zabudowanym to obowiązek.
W sprawie wypadku w Zawadach policja apeluje jeszcze o kontakt do każdego, kto był świadkiem tego zdarzenia lub posiada istotną wiedzę w tej sprawie. Można kontaktować się osobiście z kłobucką komendą lub telefonować – choćby pod powszechnie znany numer alarmowy.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    13 lutego 2020 at 16:05

    Za głupotę trza płacić , jak się nie nosi odblasków w nocy wg. przepisów , to się potem ma za swoje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zawady

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zawady

alkomat

Pijany rąbnął w płot

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
NOWY-ROK-ZAWADY

Wspólnie witali Nowy Rok

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2020
autobus-policja

Upewnij się, że dziecko pojedzie bezpiecznie

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2020
K - Rączka gotował z Jutrzenką 1

Rączka gotował z Jutrzenką

Ewa Chojnacka31 lipca 2019
reg

Budujcie się, póki można! To ostatni moment

Jarosław Jędrysiak24 grudnia 2018
xc

Zima idzie – a przedszkolaki marzną?

Jarosław Jędrysiak7 października 2018