Złapany z amfetaminą – Gazeta Kłobucka
Opatów

Złapany z amfetaminą

Policyjny tester szybko podaje wynik wstępnej analizy, która pozwala ustalić, czy kierowca przed tym, jak wsiadł za kierownicę, zażywał narkotyki. W Opatowie badanie takie dało wynik pozytywny.
Złapany z amfetaminą

POLICJA. Nietypowo skończyła się kontrola drogowa na ulicy Kościuszki w Opatowie. 28-letni kierowca nie tylko miał przy sobie narkotyki, ale i zażył je, zanim siadł za kierownicę

Policjanci zatrzymali do kontroli osobową toyotę, którą kierował 28-letni mieszkaniec gminy Opatów. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że prowadzący auto nie jest po alkoholu, ale wykonano również test na obecność środków psychoaktywnych. Policja ma bowiem do dyspozycji także analizator typu Alere, który jest w stanie wykryć narkotyki w ślinie. W tym przypadku urządzenie pokazało, że mężczyzna mógł brać amfetaminę i metamfetaminę. Ale to nie wszystko.
– 28-latek miał przy sobie woreczek strunowy z białą substancją. Po sprawdzeniu policyjnym testerem okazało się, że była to amfetamina – podaje rzecznik kłobuckiej policji mł. asp. Kamil Raczyński.
Teraz sprawą zajmuje się więc prokuratura. Dochodzenie prowadzą kłobuccy śledczy. Przyłapany 28-latek ma w tej chwili zatrzymane prawo jazdy. Ale to w sumie drobiazg wobec zarzutów dotyczących posiadania narkotyków. Wstępnie uzyskane wyniki badań będą tu jeszcze potwierdzane przez biegłego z zakresu toksykologii. Ten określi dokładnie, jaka substancja znajduje się w woreczku, który znaleziono przy mieszkańcu gminy Opatów. Posiadanie narkotyków w dowolnej ilości grozi nawet 3 latami więzienia. Kierowanie pod ich wpływem – nawet kilkoma latami takiego odosobnienia. A do tego wysoką grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    13 lutego 2020 at 16:07

    Zamknąć ćpuna w Lublińcu z nadaktywnymi wariatami …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

solary

Czas na fotowoltaikę i wymianę kotłów

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2020
K - Pół setki oddało krew (1742) + fot

Pół setki oddało krew

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2020
K - Historię można śpiewać (889) + fot

Historię można śpiewać

Jarosław Jędrysiak26 grudnia 2019
K - Strażacy mają nowy wóz 1

Strażacy mają nowy wóz

Jarosław Jędrysiak15 października 2019
K - Rekonstruowali zdobycie Monte Cassino (1425) 2 fot 1

Rekonstruowali zdobycie Monte Cassino

Jarosław Jędrysiak25 września 2019
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Decyzje rządu wpływają na gminę

Jarosław Jędrysiak23 września 2019