Złapany z amfetaminą – Gazeta Kłobucka
Opatów

Złapany z amfetaminą

Policyjny tester szybko podaje wynik wstępnej analizy, która pozwala ustalić, czy kierowca przed tym, jak wsiadł za kierownicę, zażywał narkotyki. W Opatowie badanie takie dało wynik pozytywny.
Złapany z amfetaminą

POLICJA. Nietypowo skończyła się kontrola drogowa na ulicy Kościuszki w Opatowie. 28-letni kierowca nie tylko miał przy sobie narkotyki, ale i zażył je, zanim siadł za kierownicę

Policjanci zatrzymali do kontroli osobową toyotę, którą kierował 28-letni mieszkaniec gminy Opatów. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że prowadzący auto nie jest po alkoholu, ale wykonano również test na obecność środków psychoaktywnych. Policja ma bowiem do dyspozycji także analizator typu Alere, który jest w stanie wykryć narkotyki w ślinie. W tym przypadku urządzenie pokazało, że mężczyzna mógł brać amfetaminę i metamfetaminę. Ale to nie wszystko.
– 28-latek miał przy sobie woreczek strunowy z białą substancją. Po sprawdzeniu policyjnym testerem okazało się, że była to amfetamina – podaje rzecznik kłobuckiej policji mł. asp. Kamil Raczyński.
Teraz sprawą zajmuje się więc prokuratura. Dochodzenie prowadzą kłobuccy śledczy. Przyłapany 28-latek ma w tej chwili zatrzymane prawo jazdy. Ale to w sumie drobiazg wobec zarzutów dotyczących posiadania narkotyków. Wstępnie uzyskane wyniki badań będą tu jeszcze potwierdzane przez biegłego z zakresu toksykologii. Ten określi dokładnie, jaka substancja znajduje się w woreczku, który znaleziono przy mieszkańcu gminy Opatów. Posiadanie narkotyków w dowolnej ilości grozi nawet 3 latami więzienia. Kierowanie pod ich wpływem – nawet kilkoma latami takiego odosobnienia. A do tego wysoką grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    13 lutego 2020 at 16:07

    Zamknąć ćpuna w Lublińcu z nadaktywnymi wariatami …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020
straz1

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020
K - Pijana złapana dwa razy (1712) + fot

Pijana złapana dwa razy

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2020
opatow

Ośrodek znów czynny

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2020