Krzepice bez cyfrowych analfabetów – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Krzepice bez cyfrowych analfabetów

Potrzebę przesunięcia środków budżetowych na realizację programu omawiała skarbnik gminy.
Krzepice bez cyfrowych analfabetów

INICJATYWA. Gmina Krzepice właśnie pospiesznie decydowała o środkach budżetowych, które są przeznaczone na program „E-aktywni mieszkańcy gminy Krzepice”. Taki program to sposób na ograniczenie cyfrowego wykluczenia mieszkańców. To dziś rzecz bardzo ważna

Jak wiemy, są wciąż całe grupy osób, które jakby przegapiły przejście naszej cywilizacji do epoki cyfrowej. Albo nie tyle przegapiły, ile nie miały szans, by się do szybko zachodzących zmian dołączyć. Dziś bez umiejętności korzystania z nowych technologii czasem trudno załatwić najprostszą sprawę. W wielu firmach i instytucjach trudno coś uzyskać przy tradycyjnym okienku. A czasem trzeba za to dodatkowo płacić – gdy przez internet to samo da się załatwić za darmo i bez wychodzenia z domu.
– W ramach tego programu dla naszych mieszkańców są przeprowadzane w grupach szkolenia informatyczne. Uczy się korzystania z komputerów i podobnych urządzeń – mówiła podczas środowej sesji skarbnik Anna Mońka, która uzasadniała potrzebę pilnej korekty budżetu, by program mógł być realizowany.
Szkolenia ruszyły już od stycznia, miasto musiało więc teraz przekazać środki na ich realizację. Uchwała została podjęta jednogłośnie. W grę wchodzą tu środki unijne.
Program „E-aktywni mieszkańcy gminy Krzepice” obejmuje przeszkolenie 267 osób. Takie grono mieszkańców ma szanse przełamać barierę braku umiejętności, która utrudnia im korzystanie z możliwości epoki cyfrowej. Nauka odbywa się w 23 grupach. Dotąd odbyło się już 9 szkoleń. Każde dotyczy jednego z 7 tematów związanych z technologiami cyfrowymi i korzystaniem z nich. Dużym plusem dla gminy jest też to, że sprzęt zakupiony na potrzeby szkoleń potem trafi do szkół.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

we

Targowisko częściowo ruszy w czwartek

Jarosław Jędrysiak6 kwietnia 2020
dezynfekcja

Zdezynfekują miejsca publiczne

Jarosław Jędrysiak6 kwietnia 2020
najelpsze matury

Absolwenci spotkają się, ale za rok

Jarosław Jędrysiak4 kwietnia 2020
gok-krzepice

GOK będzie działać online

Jarosław Jędrysiak31 marca 2020
profesor-zembala

Profesor Zembala pozytywnie o walce z koronawirusem

Jarosław Jędrysiak26 marca 2020
K - Autobusy po krzepicku (2500) + fot

Bez targów w Krzepicach

Jarosław Jędrysiak19 marca 2020