Szkolny sport z dotacją – Gazeta Kłobucka
Powiat

Szkolny sport z dotacją

SKS dostanie dotację jako podmiot wybrany w drodze konkursu dla organizacji zajmujących się organizowaniem zajęć sportowych i rekreacyjnych.
Szkolny sport z dotacją

FINANSE. Starostwo dofinansuje działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku

Działalność powiatowego SKS to przede wszystkim organizacja rywalizacji sportowej między uczniami różnych szkół. Chodzi tu, jak doskonale wiadomo, przede wszystkim o zapewnienie motywacji do rekreacji ruchowej, która jest dla młodych organizmów niezbędna. A zawody, nad którymi pieczę sprawuje SZS, to też różne formy aktywności fizycznej, różne dyscypliny. Każdy młody człowiek może więc wybrać coś dla siebie.
30 stycznia władze powiatu podpisały umowę z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Kłobucku, reprezentowanym m.in. przez przewodniczącego Rafała Nowaka. Umowa wiąże się z realizacją zadania publicznego, które w urzędniczym języku nazwano organizowaniem „przedsięwzięć sportowo rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz społeczeństwa powiatu kłobuckiego”. Za umową pójdą pieniądze. W tym roku dotacja na ten cel to 24 tys. zł. To, że otrzyma ją właśnie SKS, zostało oczywiście zdecydowane w drodze otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych. Środki pomogą w realizacji zadań SKS, o których wyżej wspomnieliśmy. Górnolotnie można by powiedzieć, że to pieniądze zainwestowane w aktywność ruchową, a więc i w zdrowie naszego preferującego zwykle ślęczenie przed ekranem młodego pokolenia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

bodnar

Zakaz wchodzenia do lasu jest bezprawny?

Adam Świerczyński9 kwietnia 2020
ewa

Licytacje dla Ewy

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2020
klobuck-11listopada

Już czworo zarażonych w powiecie

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2020
dezynfekcja

Dezynfekują miejsca publiczne

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2020
policja

Mandaty za lekceważenie środków ostrożności

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
probki

Stan epidemii w poszczególnych gminach. Gdzie jest najwięcej zakażonych?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020