Filmy HBO. Co przyniesie rok 2020? Oto premiery w lutym – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Filmy HBO. Co przyniesie rok 2020? Oto premiery w lutym

Filmy HBO. Co przyniesie rok 2020? Oto premiery w lutym

Nowy rok, nowe filmy, nowe emocje – HBO GO w 2020 nie ma zamiaru spocząć na laurach. Platforma dostarczy jeszcze więcej pozycji filmowych i serialowych: zarówno znanych klasyków z dawnych lat, jak i świeżych premier. W tym tekście przyjrzymy się nowym hitom filmowym, jakie pojawią się na HBO w lutym 2020 roku. Następne miesiące przyniosą najpewniej kolejne premiery, jednak do tego czasu skupmy się na poniższych pięciu tytułach.


1. „Alita: Battle Angel”, reż. Robert Rodriguez. Na HBO GO od 1 lutego 2020 roku

To wyczekiwany przez lata bestseller z 2019 roku, którego producentem był sam James Cameron. Choć w filmie grają prawdziwi aktorzy, to postać Ality została przerobiona na komputerową – wizerunek aktorki, Rosy Salazar, posłużył do stworzenia technologii 3D.
Film jest ekranizacją mangi Yukito Kishiro („Battle Angel Alita”). Koncentruje się na tytułowej bohaterce, będącej cyborgiem z XXIII wieku. W fabule mamy jednak do czynienia z wiekiem XXVI, kiedy to Alita zostaje odnaleziona na złomowisku przez doktora Dysona i wybudzona z długoletniej śpiączki. Nie pamięta nic ze swojej przeszłości, ale szybko zdaje sobie sprawę, że była cyborgiem-wojownikiem – postanawia więc na nowo odkryć, czym jest walka na śmierć i życie.
2. „Ma”, reż. Tate Taylor. Na HBO GO od 8 lutego 2020 roku
Czas na coś zgoła odmiennego gatunkowo – „Ma” to thriller z 2019 roku połączony ze społeczno-psychologicznymi wątkami. Tytułowa Ma jest kobietą w średnim wieku, która zgadza się, aby w jej piwnicy nastolatkowie z miejscowej szkoły urządzali imprezy z alkoholem. Stawia jednak kilka warunków: jednym z nich jest zakaz wchodzenia na górne piętra. Uczniowie, nie tylko pod wpływem procentów, ale i ciekawości oraz młodzieńczej odwagi, postanawiają jednak sprawdzić, co takiego tajemnicza Ma skrywa w domu. Prawdziwa osobowość kobiety ich zaskoczy – a nawet zagrozi życiu. Może jednak powinni pozostać zamknięci w piwnicy?
3. „Shaft”, reż. Tim Story. Na HBO GO od 15 lutego 2020 roku
Najnowszy „Shaft” to kolejna część serii o detektywie z Harlemu. Filmy oparte są na powieściach Ernesta Tidymana, a sam pisarz nieraz brał aktywny udział w tworzeniu ekranizacji. „Shaft” z 2019 roku skupia się na synu Shafta, Johnie Shafcie Jr. Chłopak chce odkryć przyczynę tajemniczej śmierci swojego przyjaciela, jednak potrzebuje pomocy od ojca – który może i nie był najlepszym rodzicem, ale teraz ma zamiar zrobić wszystko, aby jego syn mógł poznać prawdę. Film to brawurowa komedia, przepełniona akcją i intrygami, a także w zabawno-karykaturalny sposób ukazująca nowojorską rzeczywistość.
4. „Annabelle wraca do domu”, reż. Gary Dauberman. Na HBO GO od 22 lutego 2020 roku
Film pochodzi z 2019 roku i jest trzecią częścią serii o laleczce Annabelle (dwie poprzednie ukazały się w latach 2014 i 2017). Jednocześnie nawiązuje do „Obecności” i „Obecności 2”, czyli jednych z najlepszych horrorów z ostatnich lat – zarówno w nich, jak i w „Annabelle…” z 2019 roku głównymi bohaterami jest małżeństwo Warrenów, czyli świeckich egzorcystów działających w XX wieku.
W polecanym filmie Warrenowie postanawiają sprowadzić morderczą Annabelle do własnego domu i tam zapieczętować jej moc. Laleczka zostaje odpowiednio zamknięta i pobłogosławiona przez księdza, ale i tak udaje jej się przełamać barierę. Co najgorsze – przebudza również inne demony oraz złe duchy, i wspólnie z nimi ma zamiar zemścić się na córce Warrenów…
5. „Anna”, reż. Luc Besson. Na HBO GO od 29 lutego 2020 roku
Ostatnią premierą na HBO GO, o której wspominamy, jest thriller szpiegowski opowiadający o tajemniczej Rosjance, tytułowej Annie. Anna na co dzień to piękna modelka, jednak w rzeczywistości jest groźną zabójczynią, pracującą dla służb specjalnych. Dzięki swojej pozycji i urodzie może docierać do ściśle strzeżonych tajemnic. Im więcej sekretów jednak poznaje, w tym większym niebezpieczeństwie się znajduje. Zdaje sobie sprawę z tego, że prędzej czy później stanie się niewygodna dla wywiadu i jej pracodawcy będą chcieli ją zlikwidować. Czy zanim do tego dojdzie, uchroni się przed śmiercią i znajdzie sposób na spokojne, niczym niezagrożone życie?
Dostęp do platformy HBO GO otrzymasz gratis w ramach abonamentu internetowego od Netii. Będziesz mieć możliwość oglądana tysięcy filmów i seriali w niemal każdym miejscu, o każdej porze, na żądanie. A jeżeli szukasz innych ciekawych propozycji na to, jaki seans wybrać na spokojny wieczór, zajrzyj na blog Netii.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

inwald

CZAS NA POLSKĘ! CZAS NA INWAŁD!

Ewa Chojnacka1 lipca 2020
przedszkole

Wakacyjne kursy angielskiego dla przedszkolaków, czy warto?

Ewa Chojnacka1 czerwca 2020
zyczenia

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Ewa Chojnacka1 czerwca 2020
iqos

Co zachęca nas do palenia?

Redakcja20 maja 2020
kasyno1

Automaty do gry – przegląd

Ewa Chojnacka22 kwietnia 2020
maseczka

Które z masek zdadzą egzamin?

Ewa Chojnacka5 kwietnia 2020