PRL z bliska – Gazeta Kłobucka
Krzepice

PRL z bliska

Wystawa dostępna będzie w każdą niedzielę lutego i marca w godzinach od 10 do 14 w budynku komunalnym pod nr 3 przy krzepickim rynku.
PRL z bliska

WYSTAWA. Jak wyglądał PRL? Rekwizyty z tamtego minionego już świata można teraz obejrzeć w Krzepicach

Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach wraz z Krzepickim Kołem Kolekcjonerów zapraszają na kolejną ciekawą wystawę. Tym razem jej tytuł to „Czasy PRL-u”, a eksponaty to najróżniejsze przedmioty codziennego użytku zachowane z tamtych czasów. Pokolenie żyjące w tamtych latach z pewnością pamięta wiele z nich, wiele też trzymało w ręku na co dzień wtedy, gdy były w powszechnym użyciu. Magia takich wystaw polega jednak na tym, że dziś już tych powszednich kiedyś rzeczy nikt w domu nie ma i nie przechowuje. Wszystko zdążyło wylądować w koszu, na śmietniku, może i… w piecu, gdy o ekologii nikt jeszcze nie myślał. Tymczasem te przedmioty nabrały wartości muzealnej. Można na nie natrafić w profesjonalnych muzeach, można w prywatnych kolekcjach. Taka wystawa, jak obecnie dostępna w Krzepicach, to okazja, by albo wrócić pamięcią do dawnych lat i do codzienności tamtych czasów, albo zobaczyć ją z bliska po raz pierwszy. Stare opakowania, kilkudziesięcioletnie domowe sprzęty – wszystko to u jednych zapewne wywoła sentyment, a innym, młodszym, zademonstruje wyraźnie, jak inaczej wyglądał wtedy świat postrzegany przez zwykłe przedmioty.
Jak trafić na wystawę? Dostępna będzie w każdą niedzielę lutego i marca w godzinach od 10 do 14 w budynku komunalnym pod nr 3 przy krzepickim rynku. Wstęp – za darmo. Wrażenia do wyniesienia z wystawy – zapewne bezcenne.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

gok-krzepice

GOK będzie działać online

Jarosław Jędrysiak31 marca 2020
profesor-zembala

Profesor Zembala pozytywnie o walce z koronawirusem

Jarosław Jędrysiak26 marca 2020
K - Autobusy po krzepicku (2500) + fot

Bez targów w Krzepicach

Jarosław Jędrysiak19 marca 2020
K - Mieszkańcy zajęli się placem zabaw (1296) + fot

Mieszkańcy zajęli się placem zabaw

Jarosław Jędrysiak11 marca 2020
K - Dentysta dla krzepickich uczniów (1007) + fot

Dentysta dla krzepickich uczniów

Jarosław Jędrysiak11 marca 2020
K - Młodzież przeciwko pożarom (2164) + fot

„Młodzież przeciwko pożarom”

Jarosław Jędrysiak10 marca 2020