Dziki atakują – Gazeta Kłobucka
Powiat

Dziki atakują

Dziki także w naszym powiecie coraz odważniej zbliżają się do miejsc zamieszkanych przez ludzi.
Dziki atakują

PROBLEM. Problem z dzikami to dziś – jak komunikują władze – już nie tylko zagrożenie afrykańskim pomorem świń. Zwierząt tych jest sporo i nie czują respektu przed ludźmi. Zdarzają się też zachowania agresywne

Zagrożenie afrykańskim pomorem świń jest znane. Choroba, którą często roznoszą dziki, zagraża hodowlom trzody chlewnej i może spowodować konieczność wybicia do nogi całych, nawet liczących tysiące osobników stad świń. Tymczasem duża populacja dzików ma też powodować obecnie także inne, wcześniej niespotykane kłopoty.
– Występuje coraz większe zagrożenie ze strony dzików wobec mieszkańców naszego powiatu. Dziki podchodzą już nie tylko pod obejścia, ale wchodzą na podwórka. Są pierwsze przypadki zaatakowania zwierząt domowych przez dziki. I tym tematem też będziemy się w najbliższym czasie zajmować – poinformował w poniedziałek starosta Henryk Kiepura.
Na razie sprawą zajmuje się naczelnik wydziału starostwa odpowiedzialnego za środowisko. Na początek chodzi o sprawdzenie, co w ogóle może powiat zrobić dla rozwiązania takiego nowego problemu.
Co prawda już poeta pisał, że „dzik jest dziki, dzik jest zły”. Ale, przyznajemy, nie sądziliśmy, że aż tak, jak to zostało zakomunikowane teraz. Czy ktoś z naszych czytelników spotkał się na naszym terenie z agresją ze strony dzików? Chętnie poznamy relacje na ten temat i przekażemy je szerszym kręgom społeczeństwa. Może faktycznie warto uzbroić się w pewną dozę ostrożności.

2 komentarze

2 Komentarze

 1. Swoja

  23 lutego 2020 at 21:47

  Mieszkam wsrod pol i lasów. Jakoś dziki nie podchodza pod mój dom.
  Kolejne kłamstwo by móc wybijać bezbronne zwierzęta 😡

 2. anty myśliwy

  17 lutego 2020 at 20:51

  A co pretekst kolejny do wytępienia dzików ? Komuś w lodówce z myśliwych brakuje kiełbasy z dziczyzny widać. I te argumenty jak z palca wyssane. A pytał ktoś czy są zdarzenia z udziałem dzików na drogach skoro ich jest aż tyle w powiecie? Jeden dzik podszedł z rodzinką pod dom i nagle afera a pretekst dla nadleśnictwa i kółek łowieckich że trzeba wytępić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

las

Do lasu też nie wolno

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2020
cxv

Wspierają walkę z koronawirusem

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
zus

Setki firm zawieszają ZUS. Co z naszą gospodarką?

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
policja

Kontrolują liczbę pasażerów

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
szpital

Koronawirus dotarł do nas!

Jarosław Jędrysiak29 marca 2020
K - Kto chodzi po domach i odwiedza seniorów (5861) + fot

Wypłaty trzynastek w kwietniu

Adam Świerczyński28 marca 2020