Stacja meteo coraz bliżej – Gazeta Kłobucka
Powiat, Opatów, Iwanowice Małe

Stacja meteo coraz bliżej

Na chwilę obecną jest uzgodnione – i chyba się to już nie zmieni – że stacja taka powstałaby w miejscowości Iwanowice Małe – zapowiada Henryk Kiepura. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Stacja meteo coraz bliżej

ROLNICTWO. Nasz powiat wizytowali przedstawiciele Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Chodzi tu o możliwość monitorowania suszy rolniczej, czyli o szansę na to, by nasi rolnicy mogli uzyskać odpowiednie wsparcie w przypadku wystąpienia tego rodzaju klęski żywiołowej. Jak wiemy, dziś to zagrożenie jest obecne już w zasadzie co roku

Delegacja z Puław oraz przedstawiciele starostwa i gminy Opatów lustrowali w terenie działki, na których mogłaby powstać stacja meteorologiczna.
– Na chwilę obecną jest uzgodnione – i chyba się to już nie zmieni – że stacja taka powstałaby w miejscowości Iwanowice Małe – zapowiada Henryk Kiepura.
Świadomie wybrano samo centrum powiatu . Bo pomiary mają służyć całemu temu terenowi. Grunt pod stację powiat zamierza użyczyć od gminy. Sama stacja ma szansę powstać w Iwanowicach już w najbliższych miesiącach. Jeśli wziąć pod uwagę, że zima znów jest bezśnieżna i niezbyt mokra, to można się spodziewać, że pierwsza okazja do udokumentowania suszy rolniczej może się przydarzyć już w tym roku. Pośpiech wydaje się więc jak najbardziej wskazany. Stosowny wydział starostwa prowadzi już nabór ofert na montaż stacji w terenie. Natomiast bieżącą obsługę stacji zdalnie zapewnią fachowcy z instytutu z Puław.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, Opatów, Iwanowice Małe

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, Opatów, Iwanowice Małe