Nowy pomysł na lokal po porodówce – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Krzepice, powiat

Nowy pomysł na lokal po porodówce

Starosta mówi, że powiat stara się o środki na uruchomienie nowej placówki służącej osobom chorującym. Byłaby zlokalizowana w Krzepicach.
Nowy pomysł na lokal po porodówce

ZDROWIE. Starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie środowiskowego domu samopomocy

Chcielibyśmy taką placówkę uruchomić w przychodni w Krzepicach. Na piętrze – zapowiada starosta Henryk Kiepura.
Na razie tą planowaną bazę lokalową (dawniej była tam porodówka) wizytowano na miejscu i oceniano wspólnymi siłami zarządu powiatu i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. Wniosek o dofinansowanie złożono w drugiej połowie stycznia. Powiat chciałby tu uzyskać 1350 tys. zł. I wszystko od tych środków zależy.
– Jeśli otrzymamy dofinansowanie, to taki ośrodek zacząłby tam w przyszłości funkcjonować. I byłby dedykowany dla osób, które od dwóch lat korzystają z tego rodzaju ośrodka w Hutce. Tam zadanie to prowadzimy w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych – uzupełnia informacje starosta.
Poza powiatem w finansowaniu działalności tego rodzaju w Hutce uczestniczą też niektóre gminy. Dziś opieką taką objętych jest osiem osób.
Środowiskowe domy samopomocy działają też w okolicy powiatu. Nasi urzędnicy jeszcze przed złożeniem wniosku o dofinansowanie dla lepszego własnego rozeznania w temacie odwiedzali taką placówkę w Sowczycach w powiecie oleskim.
Środowiskowe domy samopomocy inaczej zwane są ośrodkami wsparcia i służą osobom przewlekle psychicznie chorym i niepełnosprawnych intelektualnie. Są dwa typy takich placówek: całodobowe i oferujące okresowe wsparcie dzienne. W Polsce jest ich około ośmiuset. Mają pod opieką ponad 28 tys. osób.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. zyczliwy

    2 marca 2020 at 09:02

    bardzo cenna inicjatywa mozna by zbierać podpisy w gminach trzymam kciuki oferuję pomoc przy zbieraniu podpisów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Krzepice, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Krzepice, powiat

K - Przestaną odbierać śmieci (4295) + fot

Przestaną odbierać śmieci?

Jarosław Jędrysiak9 września 2019
2

„Jak przeczytać takie małe literki?”

Redakcja1 stycznia 2017