Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Zaczynamy dzisiaj od naszego starosty ulubionego, czyli Henryka Kiepury. Henryk Kiepura obwieścił kilka dni temu na Facebooku, że starostwo powiatowe też założyło swój fanpage na Facebooku i teraz to będzie można się z mieszkańcami powiatu lepiej komunikować. Nas zastanowiło jednak, dlaczego to pan Henryk miał swój fanpage pierwszy, a nie starostwo. Nawet zapytaliśmy o to starostę. Oto treść SMS-a z odpowiedzią: „Dzień dobry, chociaż wiem, że już późno, panie redaktorze. Przepraszam, nie mogłem odpisać wcześniej, bo mieliśmy naradę. Odnośnie do Facebooka, to starostwo założyło profil dopiero teraz, ponieważ chciałem mieć więcej fanów, a tak profil starostwa mógłby mnie niepotrzebnie wyprzedzić, co spowodowałoby wprowadzenie mnie w stan upokorzenia. Proszę jakoś przerobić moją wypowiedź. Pozdrawiam, starosta”. Nie będziemy przerabiali. Dobrze jest jak jest.


Teraz Krzepice. Byliśmy ostatnio w strefie ekonomicznej. I wiecie, co nas najbardziej zaskoczyło? To, że nic tam się nie dzieje. Kompletnie nic. Znaczy był tam ktoś jeszcze oprócz nas, jak my tam byliśmy. To był pan wiatr. Latał to tu, to tam i podobnie jak my szukał inwestorów. Na chwilę nawet stanęliśmy razem, aby pogadać z wiatrem, ale w zasadzie nie było tematu, bo nie ma strefy. Znaczy jest, ale w niej nic nie ma.


Jest dobra informacja dla kierowców. Znaczy, może nie jest ona dobra, ale dobrze brzmi. Otóż będzie można zapłacić za mandat karny kartą płatniczą podczas jego wymierzania, bezpośrednio u policjanta. Nasi policjanci będą wyposażeni w przenośne terminale. Terminal będzie łączył się przez sieć internetową. Jeśli gdzieś nie będzie pola i terminal nie będzie mógł się z siecią połączyć, policja poprosi kierowcę, aby ten jechał za radiowozem w celu poszukiwania zasięgu. Jeśli przez 45 minut zasięg nie zostanie odnaleziony, kierowca zostanie puszczony wolno i otrzyma rabat na mandat w wysokości 3,5%. Jeśli natomiast kierowca zgodzi się na dłuższe poszukiwanie sieci, nie dłuższe jednak niż 1,5 godziny, to otrzyma rabat w wysokości 4,5%. Pierwszej płatności kierowcy będą mogli dokonać zaraz po roratach.


Na chwilę jeszcze wracamy do PSL. Starosta kłobucki Henryk Kiepura będzie podczas obecnej kampanii przed wyborami prezydenckimi pełnił funkcję szefa sztabu Władysława Kosiniaka-Kamysza w województwie śląskim. Starosta zdradził nam, że wierzy tak samo mocno w Kosiniaka, jak w siebie podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Czyli wiadomo już, jak to się skończy.

Napisał Konrad Ziębicki
Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. W Kleśniskach pijany kierowca bez prawa jazdy prowadził samochód. Miał prawie 3 promile. Podobno chciał sprawdzić, jak się człowiek czuje, kiedy ma we krwi tyle, co miał Durczok. To na tyle w tym tygodniu.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra2509

Satyra nie tylo polityczna

Redakcja28 września 2020
satyra1809

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 września 2020
satyra1109

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 września 2020
satyra0409

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka9 września 2020
satyra_28082020

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka28 sierpnia 2020
satyra1906

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 czerwca 2020